مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در گناباد:
افزایش طلاق به علت فاصله گرفتن از زندگی قرآنی است

ghorani10

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: افزایش طلاق به علت فاصله گرفتن از زندگی قرآنی است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم گناباد در مسجد جامع و مصلي اين شهرستان، با بيان اين مطلب گفت: در گذشته، افزایش آمار طلاق را ریشه در کم سوادی و فقر اقتصادی خانواده‌ها می‌دانستند؛ اما امروزه شاهد طلاق در افراد تحصیل کرده و ثروتمند هستیم و این افزایش طلاق به دلیل عدم عمل نمودن به رهنمودهای قرآن کریم است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: برای نهادینه کردن گفتمان سبک زندگی اسلامی در جامعه، قرآن و مساجد مراجع پیاده سازی این گفتمان هستند.

 

وي با بيان اينكه تنها راه نهادینه کردن گفتمان سبک زندگی اسلامی در جامعه، قرآن و مساجد هستند، افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان از مساجد به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام می‌شدند و در جبهه، جلسات قرآن کریم را به صورت مستمر برگزار می‌نمودند و سبب موفیقت‌های بی‌نظیر در آن دوران به برکت قرآن و مساجد نصیب رزمندگان و ایران اسلامی شد.

 

وي عمل به آموزه‌های قرآن کریم را سبب هدایت جامعه دانست و افزود: تلاوت، ترتیل، حفظ و مفاهیم قرآن مقدمه‌ای برای رسیدن به قله‌های اصلی جنبه هدایتی قرآن و زندگی بر پایه تعالیم قرآنی است و قرآن کریم با ثبات‌ترین، پایدارترین و برترین سند و مرجع هدایت بشریت است.

 

وی اشتغال زنان را یکی دیگر از عوامل فاصله گرفتن از زندگی قرآنی دانست و تصریح کرد: برخی در جامعه اینگونه تلقی نمودند که زنان اگر تحصیل کرده نباشند، جامعه با مشکلاتی روبه رو می شوند و این اظهار نظر سبب اشتغال زنان در عرصه های اداری و فرهنگی جامعه شد، اما متاسفانه امروز زنان ایرانی در محل‌هایی مشغول به کار هستند که هیچ تناسبی با فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد.

 

گنابادی نژاد کم رنگ شدن فرهنگ کار و تلاش در جامعه به ویژه جوانان را یکی دیگر از عوامل دوری جامعه از مفاهیم و زندگی قرآنی قلمداد نمود و خاطرنشان کرد: امروزه فرزندان ما از سعی و تلاش فاصله گرفته‌اند و آمادگی هیچگونه مسئولیت اجتماعی را ندارند.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: برای دستیابی به رشد و تعالی در بخش‌ها و عرصه‌های گوناگون جامعه و مقابله با تهدیدها و آسیب‌های جامعه، باید به قرآن مراجعه نمود و رهنمودهای این کتاب و معجزه الهی را در بخش‌های مختلف جامعه نهادینه نمود چرا که تنها راه رشد کودکان، نوجوانان، جوانان و تمامی مردم جامعه، مانوس شدن آنها با قران است.

 

وي با اشاره به اینکه استقبال جامعه از قرآن نیازمند بازنگری در حوزه فرهنگ است، تصريح كرد: برای اینکه در زمینه قرآن و ترویج این کلام الهی هزینه‌ها و حمایت‌های داشته باشیم، باید بازنگری‌هایی در سطح جامعه بویژه در زمينه فرهنگ انجام شود.

 

وي اضافه كرد: در این راستا بایستی همه فعالان قرآنی در خصوص گفتمان قرآنی در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت نمایند.

 

وی توقف و موضوعی شدن را یکی از آفت‌ها و آسیب‌های مسابقات قرآنی دانست و افزود: مسابقات قرآنی باید تابلویی باشد که ما را با زندگی قرآنی و رهنمودهای قرآنی مانوس سازد.

 

خطیب جمعه گناباد: جنگ نرم یکی از فتنه‌های آخر الزمان است

 

امام جمعه گناباد نيز در اين مراسم گفت: جنگ نرم دشمنان یکی از فتنه‌های دوران آخر الزمان است.

 

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: در دوران جنگ نرم جوانان و نوجوانانی که با قرآن کریم و اهل بیت (ع) مانوس هستند، کمتر دچار انحراف و گرفتار آسیب‌های دینی و اخلاقی می‌شوند.

 

وی قرآن کریم را یکی از پناهگاه‌های فتنه‌های دوره آخر الزمان معرفی نمود و گفت: دشمنان در این دوره با ابزار ماهواره درصدد هستند در بین جامعه اسلامی درخصوص قرآن کریم، دین و اهل بیت(ع) شبه پراکنی کنند.

 

خطيب جمعه گناباد خاطرنشان كرد: باید در این خصوص به قرآن کریم رجوع کرد تا از این ترفند دشمنان در امان ماند.

 

به گزارش ايسنا، در ابتدای مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، مرتضی پورنادری نفر اول رشته قرائت این دوره از مسابقات، آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت نمود. در ادامه هم کاظم حسن زاده قاری ممتاز کشوری و استاد قاریان گنابادی در این مراسم به تلاوت مجلسی پرداخت.

 

در پایان این مراسم نیز از منتخبین سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم گناباد با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی