سومين کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران فردا در گناباد آغاز مي‌شود

mosavi chalak

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران فردا صبح در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گناباد آغاز به كار مي‌كند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)-منطقه خراسان، سید حسن موسوی چلک در جمع خبرنگاران گناباد با بيان اينكه اين كنفرانس به مدت 2 روز در اين شهرستان برگزار مي‌شود ، گفت: قائم مقام وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، رييس سازمان بهزيستي كل كشور، سرپرست كميته امداد كشور، قائم مقام شهردار تهران و ريیس کمیته اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسوولاني هستند كه در روز اول كنفرانس در گناباد حضور خواهند يافت.

 

دبیر علمی سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران افزود: بیش از 400 نفر از اندیشمندان و اساتيد برجسته حوزه مسائل اجتماعي و همچنين مديران دستگاه‌های ارشد مرتبط با مسائل اجتماعی در بزرگترین رویداد اجتماعی کشور در حوزه سیاست گذاری اجتماعی كشور حضور خواهند يافت.

 

وي همچنين گفت: راه‌اندازي اولين بوستان مددكاران اجتماعي ايران در شهر كاخك گناباد با كاشت يك هزار اصله نهال و دادن شناسنامه به افرادي كه نهال مي‌كارند و بازديد از منطقه ييلاقي آبشار كاخك، قنات قصبه و موزه‌ها و آثار باستاني گناباد و همچنين زيارت امامزاده سلطان محمد عابد(ع) كاخك از جمله برنامه‌هاي جانبي اين كنفرانس خواهد بود.

 

وي با اشاره به صدور موافقت اصولی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی دانشگاه آزاد گناباد، نيز گفت: با پذيرش دوره كارشناسي ارشد رشته مددكاري اجتماعي، اين دانشگاه اولين دانشگاه غيردولتي در كشور است كه كارشناسي ارشد اين رشته خواهد داشت و سومين دانشگاه در كل كشور نيز خواهد بود.

 

وي گفت: بیش از 270 مقاله توسط یکصد نفر از اندیشمندان حوزه علوم اجتماعی برای ارائه در سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران  در گناباد داوری شده است.

 

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران افزود: 27 کمیته تخصصی از اردیبهشت ماه سال جاری بررسی این مقاله ها را در 27 محور آغاز کردند.

 

وی اظهار داشت: از این تعداد مقاله 21 مورد بصورت سخنرانی در دو روز برگزاری کنفرانس و 170 مقاله درقالب پوستر ارائه می شود و تعدادی نیز با شرایط این کنفرانس مطابقت نداشت.

 

دبیر علمی سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران ادامه داد: در کنار این کنفرانس 27 کمیته علمی پیشنهادهای خود را برای تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه مسائل اجتماعی کشور ارائه می‌دهند.

 

موسوی چلک خاطرنشان كرد: با توجه به پیگیري‌ها و برگزاری دو کنفرانس موفق مددکاری اجتماعی در سال‌های گذشته، تمام دستگاه‌های مرتبط با حوزه مسائل اجتماعی کشور به تحرک وپوپایی برای کاستن از مشکلات این حوزه وادار شده‌اند.

 

وي تصريح كرد: مقالات ارائه شده از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار است که با توجه به رایزنی با دولت، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام، قطعا دستاوردهای این کنفرانس در تدوین برنامه ششم توسعه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

وی اظهار امیدواری کرد با برگزاری این کنفرانس و تاثیرات آن در برنامه ششم توسعه کشور، درسالهای آتی ادبیات جدید در حوزه مسائل اجتماعی آغاز شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی