رييس سازمان نظام پزشكي گناباد :
نبايد با انتشار يك خبر امنيت شغلي پزشكان را به خطر انداخت

dr.sadeghpoorرييس سازمان نظام پزشكي گناباد با بيان اينكه نبايد با انتشار يك خبر امنيت شغلي پزشكان را به خطر انداخت ، گفت: وقتي مادري باردار فوت مي كند از خود وزارتخانه تا دانشگاه علوم پزشكي، پزشكي قانوني و نظام پزشكي و حتي شخص دادستان همه درگيرند.

 

دكتر ابوالقاسم صادقپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، با بيان اينكه در اين موارد هيچ‌گاه نمي‌توان به نفع پزشك يا شخص ديگري حكم صادر كرد، اضافه كرد: در اين موارد تك تك مراجع درگيرند و حتي جدا از هم و با وسواس بيشتري پرونده را پيگيري مي‌كنند.

 

رييس سازمان نظام پزشكي گناباد افزود: در مورد فوت اولين زن در بهمن‌ماه سال گذشته تا كنون سه بار به پزشكي قانوني مكاتبه شده تا تسريع در ارسال نتيجه كالبدشكافي صورت گيرد و ما بتوانيم به استناد آن رأي صادر كنيم.


وي ادامه داد: يك كالبدشكافي عادي معمولا جوابيه آن ظرف مدت 2 ماه مي آيد ولي براي مرگ مادري به دليل اينكه يك حساسيت خاص ديگري وجود دارد پزشكي قانوني بايد به چند ارگان پاسخگو باشد.

 

وي تصريح كرد: تاكنون نتيجه كالبدشكافي از طرف سازمان پزشكي قانوني ارسال نشده است.

 

صادقپور همچنين گفت: سال گذشته 2500 عمل زايمان در گناباد انجام شده و مطمئنا از اين تعداد، افرادي هم هستند كه عارضه دار هستند يعني حاملگي برايشان خطرناك است و بايستي تحت مراقبت ويژه‌اي باشند.

نظرات   

 
+3 # Guest 1393-05-21 08:17
دكتر عزيز !

امنيت جاني مردم چطور ؟

بنده شخصا مواردي را سراغ دارم كه قصور پزشكي كاملا واضح است ولي بدليل آنكه خانواده اين متوفيان به اصطلاح ما گناباديها سرو زباني نداشته اند ، متاسفانه علت مرگ عزيزانشان نيز همراهشان مدفون شده است .
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # Guest 1393-05-22 09:16
کاملا بانظرت موافقم 100%
من هم يک مصداق عيني دارم === کل گناباد ودوسه متخصص زنان مگر در کشور کم متخصص زنان وزايمان داريم رياست محترم دانشگاه علوم پزشکي بي زحمت اين انحصار رو بشکن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # 6h56 1393-05-22 09:33
آقای دکتر زیرمیزیهایی که خانوم دکترها با کمال پررویی میگیرن رو فراموش کردند.اگه کسی پول زیرمیزی نده خانوم دکترا نمیان بالا سرش چون خیلی وقته که تو ایران هم مثل عراق و افغانستان برا جون آدما کسی ارزشی قائل نیست.و فقط ...... حقققققققققق مسلم ماست.کشوری با این همه ثروت!مردمی با این همه نکبت!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # Guest 1393-05-22 20:46
خب دروغ که استخوان نیست تو گلو گیر کند راحت حرف خود را 180 درجه عوض می کنند.
همین آقای احمدی در زمان ریاست بیمارستان 22 بهمن پس از تحقیقات کامل در مورد قتل نوزاد بنده فرمودند 55 دقیقه قصور در کار را از ناحیه پزشک و کارکنان زایشگاه اعم از ماما و ... قبول دارم،

آقای صادقپور نیز پس از تحقیقات کامل فرمودند قتل شبه عمد است رسیدگی می شود ولی مع الاسف هر دو وقتی که با آقای مسلم و خانم دکتر و دیگر همکاران شریف خود نشستند بیانشان عوض شد و گفتند تمامی افراد به نحو احسن به وظیفه شان عمل کرده اند.

غافل از اینکه یوم تبلی السرائری نیز خواهد بود و باید جوابگو باشند.

این مقامها و میزها به کسی وفا نکرده که خواسته باشد به شما وفا کند.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # شهروند 1393-05-26 09:03
با عرض سلام: هزاران افسوس و تاسف به حال تعدادی از پزشکان گناباد حیف این مردم فهیم و با مدارا که بعضی از پزشکان با بی ادبی و گستاخی باهاشون برخورد میکنن

جناب آقای به اصطلاح دکتر ش. ن از حومه گناباد تو باید تزیقاتچی میبودی شایدم فشار خون بگیری بهتره تا طبابت حیف پول ملت که خرج تحصیل تو شد با اون تشخیص افتضاحت خدا به ما رحم کرد با تشخیص اشتباه تو تن به عمل ندادیمو رفتیم مشهد.

یادته گفتی بیارین مریضو بیدخت بستریش کنید تا من شکمشو باز کنم تا ببینم چه عارضه ای داره!!!!

واقعا که..... اگه دست من بود نظام پزشکیتو باطل میکردم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی