رییس اداره بهزیستی گناباد خبر داد:
كمك 90 ميليون توماني سفارت ژاپن براي ساخت «روستا مهد» در گناباد

setoosarرییس اداره بهزیستی گناباد از كمك 90 ميليون توماني سفارت ژاپن براي ساخت «روستا مهد» در گناباد خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، علی ستوسر ديروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، افزود: در سال 1391 با استفاده از کمکهای بین‌المللی ساخت یک «روستا مهد» در روستای رحمت‌آباد آغاز شد که 90 میلیون تومان از طریق سفارت ژاپن و 10 میلیون تومان از اعتبارات داخلی برای تکمیل آن  جذب اعتبار صورت گرفت و امیدواریم که در هفته دولت این روستا مهد آماده بهره‌برداری باشد.

وی اضافه کرد: از توانایی بسیج سازندگی نیز در ساخت این روستا مهد نهایت استفاده شده تا از اعتبارات اختصاص داده شده به بهترین وجه استفاده شود.

وي با بيان اينكه در حال حاضر مهمترین مشکلی که اداره بهزیستی شهرستان با آن روبروست کمبود شدید نیروی انسانی است براساس فرم سازمانی، پارسال باید 16 استخدام در اداره بهزیستی گناباد صورت می‌گرفت که حتی یک مورد هم تحقق پیدا نکرده است.

رییس اداره بهزیستی گناباد در خصوص ساختار فعلی بهزیستی اين شهرستان ادامه داد: این اداره بالغ بر 60 پرسنل دارد که در قالب پنج مجتمع دولتی و در 4500 متر فضای مسقف دولتی انجام وظیفه می‌کنند.
 
وی بیان کرد: در حوزه اجتماعی 2100 پرونده و در حوزه زنان 1400 پرونده در بهزیستی گناباد مفتوح است و می‌توان گفت 11000 نفر با بهزیستی ارتباط کاری دارند.
 
رییس اداره بهزیستی گناباد در خصوص کمکهای مردمی به بهزیستی در سال گذشته نیز گفت: در حوزه مشارکت عمومی هفت میلیارد ریال کمک مردمی و چهارصد و بیست میلیون ریال زکات فطریه جذب شده است.
 
وی ادامه داد: میزان زکات فطریه جمع‌آوری شده در سال گذشته توسط بهزیستی گناباد نسبت به سال قبل از آن در بین شهرستانهای استان بیشترین افزایش را داشته است و این امر نشان دهنده افزایش اعتماد مردم نسبت به این نهاد حمایتی است

رییس اداره بهزیستی گناباد در خصوص اشتغال افراد تحت پوشش این نهاد نیز گفت: در بحث اشتغال به 171نفر وام داده شده است و 93 نفر نیز از طریق پرداخت بخشی از حق بیمه به شکل کار فرمایی و خویش فرمایی حمایت شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: تمام کوشش و تلاش بهزیستی در جهت ایجاد کار و رعایت عزت نفس مددجو قرار گرفته است.
 
ستوسر گردش مالی بهزیستی گناباد را 20میلیارد ریال بیان کرد و افزود: نیمی از این مبلغ به شکل یارانه‌ها و نیم دیگر به شکل کمکهای موردی پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: این مبلغ در مقایسه با وسعت خدمات و افرادی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند اندک است و نیاز شدیدی به کمک خیرین احساس می‌شود.

ستوسر انتشار کتابی در مورد مشاغل خانگی را از دیگر اقدامات اداره بهزیستی گناباد دانست و گفت: این کتاب در حقیقت خلاصه شده 150 کتاب است که 11 نفر از کارشناسان و مددکاران بهزیستي گناباد در تدوین و گردآوری آن دخالت داشته‌اند.
 
رییس اداره بهزیستی گناباد در مورد وضعیت ساختمان جامعه نابینایان نیز گفت: این ساختمان هنوز تکمیل نشده است و خیرین محترم باید برای  تکمیل این ساختمان کمک کنند.
 
وی در خصوص فعالیت فرهنگی بهزیستی گناباد ابراز داشت: تئاتر معلولان به کمک هنرمندان شهرستان رونق خاصی گرفته است و در سال گذشته یک معلول گنابادی در جشنواره فرهنگی بهزیستی کشور در رشته حفظ پنج جزء از قرآن مجید مقام اول را کسب کرده است.
 
وی مناسب سازی مبلمان شهری جهت تردد معلولان را در گناباد بهتر از گذشته ارزیابی کرد و گفت: فاصله میدان امام خمینی تا چهارراه شهید احمدیان که بیشترین تردد در آن صورت می‌گیرد نسبتا برای معلولان ویلچرسوار مناسب سازی شده است.
 
وی وضعیت ادارات را در خصوص تردد معلولین نامناسب دانست و بیان کرد: فقط 2 اداره بهزیستی و جهاد کشاورزی از این نظر مناسب سازی شده است در بقیه ادارات وضعیت مناسبی جهت تردد معلولین وجود ندارد.
 
ستوسر در خصوص مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان گناباد گفت: به طور متوسط هر 45 دقیقه یک نفر به این مرکز فوریتی اجتماعی مراجعه می کند و خدمات دریافت می کند.
 
رییس اداره بهزیستی شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: 23درصد از کسانی که به اورژانس اجتماعی گناباد مراجعه می‌کنند بعد از دریافت مشاوره و دیگر اقدامات بهبود یافته و به جامعه بر می گردند.
 
ستوسر گفت: به تعدادی از افرادی که مسکن درست کرده‌اند و یا نسبت به خرید اقدام نموده‌اند به هر کدام در حدود 4 میلیون تومان کمک بلاعوض صورت گرفته است.

نظرات   

 
+3 # علي 1393-04-30 09:02
بسياري از اينها که تحت حمايت نهادهايي مثل کميته امداد وبهزيستي هستند وضعشان از من وشما بهتر است ولي به دلايل مختلف اينها واجد شرايط قلمداد شده اند ودرهمين حال افرادي درجامعه هستند که واقعاًنياز به حمايت نهادهاي حمايتي دارند ولي کسي به دادشان نمي رسد

به نظر ميرسد بايد نهادهاي حاکميتي ونه خود اين حمايتگرار افراد را شناسايي وبراي شناسائي هم بايد شاخص هاي وجود داشته باشد ونه فقط ننه من قريبون بازي شياداني که واجد شرايط حمايتي نيستند ولاکن حمايت دريافت مي کنند

اين مقوله سردراز دارد که از حوصله اين کامنت خارج است درهر صورت بگويم که بنده از نحوه کاراينها به هيچ وجه راضي نيستم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # Guest 1393-04-30 09:16
اينهمه اعتبار واينهمه نيروي انساني براي کي وبراي چي خروجي کار اينها کو ؟امثال اين نهادها بايد از پايه اصلاح شوند وحيف يک ريال پول که به اين بهزيستي و کميته امدادکمک شود چرا؟

به دليل آنکه قادر به شناسائي نيازمندان واقعي نيستند . طرف بيش از يک ميليارد تومان مايملک ومستغلات دارد ولي تحت پوشش کميته امداد است واين درحالي است که بسياري از شهروندان عادي وضع مالي ومايملک آنان به 100ميليون تومان هم نمي رسد

ولي آبرومندانه زندگي ميکنند ودست خود رابسوي احدي دراز نمي کنند بيش از اين شرح وبسط نمي دهم وفقط يک جمله مي گويم خروجي کار شما آقايان کشک است وبس
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی