هشدار به خانواده ها و متوليان تعليم و تربيت ،
نتايج بهت آور آزمون سلامت روان دانش آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه کمیته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دانش آموزان اظهار کرد: آزمون سلامت روان ۸۰ هزار دانش آموز سال اول متوسطه این استان نشان از افزایش ناهنجاری‌ها از جمله بی‌نشاطی و هیجانات منفی دارد.

 

estres


به گزارش صبح گناباد به نقل از ایلنا، سید جواد حسینی گفت: مهندسی اجتماعی درستی برای جمعیت جوان کشور انجام نداده‌ایم. البته این نیروی بالقوه تا هشت سال دیگر در این مرحله از عمر خود دوره‌ای پر تلاطم، انرژی و خواسته دارند و به دنبال هویت خواهند بود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مسوولان می‌توانند با فرهنگ اصیل ایرانی و مذهبی در مسیر توانمند سازی دانش آموزان گام بردارند، تصریح کرد: نهضت پیشگیری از آسیب‌ها با طراحی فرایندهای مداخله‌ای باید طراحی شود.

حسینی مداخلات موثر در خصوص آسیبهای اجتماعی را نیازمند تخصص، مهارت، وقت گذاری و پیگیری دانست و اظهار داشت: اولویت بندی مشکلات در دستور کار قرار دارد.

 

وی پشنهاد کرد: در این کمیته اداره مشاوره، هسته‌های مشاوره ۴۸ منطقه، ۱۹ مرکز خدمات مشاوره‌ای، اداره پیشگیری از آسیب‌ها و پژوهشکده عباس زادگان وارد عمل شوند.

وی از حوزه‌های متوسطه، ابتدایی، پرورشی و انجمن اولیا و مربیان نیز خواست با معاونت تربیت بدنی و سلامت، تیمی تشکیل داده و اطلاعات را برای اقدام علمی و کنفرانس ملی مددکاری اجتماعی گناباد ، جمع آوری نمایند تا حاصل کار برای برنامه ششم توسعه راهبردی شود.

 

به گفته حسینی هم اکنون و در دهه سوم انقلاب، آسیب‌ها ی اجتماعی شفاف شده اما تک علتی و خطی نیستند بلکه پروسه‌ای بوده و رفع آن، مداخله در روابط اجتماعی را می‌طلبد.

نظرات   

 
-2 # Guest 1393-04-19 18:13
اين نشاندهنده آن است كه برگزاري كنفرانس ملي مددكاري اجتماعي ايران ميتواند در شناسايي آسيبها و ارائه راهكارها نقش موثري ايفا كند
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # tynu 1393-04-20 13:40
این نشان دهنده آن است که آقایان فقط به فکر انرزی هسته ای هستند و ساپورت پوشان معاند نظام و جشم بر واقعیتهای جامعه بسته اند.

با آرزوی موفقیت برای کنفرانس گردانهایی که فقط در پایانش مدعوین در مورد نحوه پذیرایی بهترین انتقادها و نظرات را میدهند و ....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
0 # Guest 1393-04-21 12:09
برگزاری طرح ثقلین در مسجد جامع علیا بیلند
http://kanoon.bohloul.com/index.php/78-news/109-2014-07-12-11-16-43
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی