شهردار گناباد در نشست خبري:
نمايشگاه صنايع دستي در گناباد احداث مي شود/شهرداري 15 ميليارد تومان از ادارات طلبكار است

taghaviشهردار گناباد گفت: در حال حاضر و از سنوات گذشته ادارات و دستگاه های دولتی  گناباد مبلغ 15 میلیارد تومان به شهرداری این شهر بدهی دارند.


ميرزاعلی تقوی یک شنبه شب در نشست خبري كه با خبرنگاران شهرستان گناباد در محل سالن  کنفرانس شهرداری این شهر برگزار شد ، افزود: مهمترین کمکی که دستگاه های دولتی می توانند بکنند این است که بدهی های خود را به شهرداری پرداخت کنند.


شهردار گناباد ادامه داد: تمام دستگاهها  و ادارات باید همکار ی کنند تا بتوانیم  در توسعه و بهبود وضعیت شهری موفق باشیم.


بازنگری در طرح تفصیلی شهر گناباد در راس برنامه های شهرداری است


وي همچنين گفت: باتوجه به وضعیت شهر گناباد سیاست بازنگری طرح تفصیلی این شهر از مهمترین برنامه های شهرداری است.


وي ادامه داد : در سال 1385 که طرح تفصیلی شهر گناباد مصوب شده است تمام ویژگی های شهر دیده نشده است و نیاز است که مجددا طرح تفصیلی شهر گناباد مورد بازنگری قرار گیرد.


تقوي تصريح كرد: گناباد شهر عریض و طویلی است که زمین های خالی از منطقه مسکونی با کاربری کشاورزی در آن زیاد است که بر اساس نظر خبرگان شهر و همچنین  نیروهای فنی شهرداری باید در طرح تفصیلی و طرح جامع  تجدید نظر شود.


وی در مورد اصلاح بعضی از زیر ساخت های شهر گناباد نیز گفت: اصلاح معابر و اصلاح مسیر آب های روان سطح شهر  نیز باید  مورد توجه جدی  قرار گیرد.


شهردار گناباد افزود: در شهر گناباد هفت بوستان ناتمام وجود  دارد که باید تکمیل شود و اصولا تکمیل طرح های ناتمام شهر از مهمترین برنامه های شهرداری است.


وی اضافه كرد: برای تکمیل بعضی از بوستان ها با پیمانکار قرارداد بسته شده است.


تقوی بحث مطالبات شهرداری از محل عوارض نوسازی را مهم دانست و گفت: شهرداری مؤسسه غیر انتفاعی است که به صورت مستقل باید از منبع عوارض و صدور پروانه ساختمان و .. اداره شود.


شهردار گناباد خاطرنشان كرد: بحث ممیزی عوارض به بخش خصوصی واگذار شده است و تا چند روز دیگر میزان بدهی هر شهروند به شکل پیامک برایش ارسال خواهد شد.


وی ادامه داد: متأسقانه در شهر گناباد 16هزار واحد مسکونی و صنفی وجود  دارد که از این تعداد فقط 3200 واحد عوارض خود را پرداخت می کنند.


مجوز تأسيس شهرك كارآفرينان اخذ شده است


شهردار گناباد در مورد انتقال صنوف مزاحم از سطح شهر نیز گفت: زمینی برای ایجاد شهرک کار افرینان تملک شده است و مجوز کميسیون شهرسازی نیز برای آن اخذ گردیده و مقدمات انتقال صنوف مزاحم به این شهرک فراهم می شود.


تقوی در مورد انتقال کشتارگاه از منطقه مسکونی گناباد نیز گفت: متأسفانه این موضوع از سال 1389 مطرح بوده است و در سال گذشته نیز شهرداری قول انتقال این کشتارگاه را به شرط تحویل زمین داده است.


وي تصريح كرد: بدليل اينكه كشتار دام در گناباد در سطح قابل توجهي نيست بخش خصوصي جهت ساخت كشتارگاه اقدام نمي كند و شهرداري رأسا ساخت كشتارگاه را بر عهده گرفته است.


شهردار گناباد افزود: در حال حاضر براي تأسيسات زيربنائي و برودتي كشتارگاه و ساخت سوله و سردخانه يك تني مبلغ 300 ميليون تومان لازم است.


وی گفت: چند جانمایی برای ساخت کشتارگاه در گناباد انجام شده است که جواب محیط زیست و یا میراث فرهنکی به  استعلامات منفی بوده است.


وی بيان كرد: هم اکنون زمینی در کیلومتر هیجده بجستان توسط شهرداری تصرف شده است این زمین به آب و برق نزدیک است و امیدواریم که بتوانیم کار ساخت کشتارگاه را آغاز کنیم.


نمايشگاه صنايع دستي در گناباد احداث مي شود


وی احداث نمایشگاه صنایع دستی را نیز از برنامه های آینده شهرداری با کمک دستگاه های دیگر شهرستان دانست و گفت: این نمایشگاه به صورت یک توقف گاه در مسیر بیرجند - تربت حیدریه احداث خواهد شد.


وی اضافه كرد: با توجه به اینکه  صنعت سفال از پیشینه بسیار مهمی در گناباد بر خوردارست تمرکز در این نمایشگاه صنایع دستی بر سفالگری خواهد بود.


تقوی در مورد اجرای طرح باغ ملی گناباد گفت: باغ ملی گناباد در مرکز شهر از اهمیت ویژه ای برخوردارست قسمتی از طرح آن اجرا شده است و تلاش ما این است که هر چه سریعتر کا ر به پایان برسد.


طرح مطالعاتی بلوار وحدت آن به مشاور داده شده است


وی همچنين گفت: بلوار وحدت نیز از نقاط پرتردد و حادثه خیز بوده و از نظر روشنایی نیز مشکل دارد و طرح مطالعاتی آن به مشاور داده شده است.


وی گفت: این بلوار از یک طرف جدول بندی شده که متأسفانه بعضی از مسایل در نظر گرفته نشده است که باید دوباره بازنگری گردد و ما از مشاور خواسته ایم که تا جایی که امکان دارد طرح بر اساس وضعیت موجود تهیه شود.


بر اثر بعضی از عوامل ، درامد شهرداری کاهش يافته است


تقوی با تاکید بر کاهش درآمد شهرداری گفت: متأسفانه بر اثر بعضی از عوامل ، درامد شهرداری کاهش و هزینه ها افزایش یافته است.

 
وی ادامه داد: برای اجرای بعضی از بازگشایی ها هزینه های بسیار سرسام آوری لازم است تا با صاحبان ملک به توافق برسیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی