مديرعامل كانون هنرمندان خراسان رضوي خبرداد ؛
ساخت مستند قنات قصبه گناباد آغاز شد

فرزين جيراني مديرتوليد اين مستند گفت : مستند قنات قصبه ، مستندی بازسازی شده است که در آن تلاش ما این است تا با نمایش این مستند ، قنات قصبه گناباد را در یونسکو ثبت کنیم.

ghasabeh


فرزین جیرانی در گفت‌ وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: فیلم "با دیگران" از ناصر ضمیری، کارگردان مشهدی، که خود از کارگردانان خوب فیلم کوتاه کشور است به عنوان گامی فراتر در کار ایشان است.

جیرانی "با دیگران" را از جمله فیلم‌هایی دانست که می‌تواند در ردیف اول باشد و تصریح کرد:با توجه به حال و هوای قصه و کار ناصر ضمیری به عنوان شخصیتی با درایت و دقیق امیدواریم این فیلم بتواند در جشنواره فیلم فجر امسال عناوینی در خور کسب کند.

وی با دیگران را یک افتخار برای فیلم فجر امسال دانست و افزود: طبیعتاً ضمیری نسبت به کارگردانان سال‌های پیش یک سر و گردن بالاتر است و با توجه به این که سینما را خوب درک می‌کند و مدیوم آن را می‌شناسد امید است در این جشنواره با موفقیت ظاهر شود.

جیرانی یکی از تفاوت‌های ضمیری را نسبت به دیگر کارگردانان هم رده با او نگاه سینمایی و نه نگاه تلویزیونی دانست و خاطرنشان کرد: در سال‌های پیش نگاه تلوزیونی و رسانه‌ای به سینما می‌شد که در این مورد نگاه سینمایی ضمیری خود نگاهی متفاوت است.

مدیرعامل کانون هنرمندان خراسان رضوی افزود: جواد علیزاده نیز با تهیه کنندگی ابراهیم اصغری فیلم دیگری با عنوان تبسم گرگ را کار کرده است که کاری بومی است، این فیلم در قالب گرگ، طبیعت و انسان که به نوعی تقابل انسان و طبیعت است در فضای کوهستانی و با شرایط سختی ساخته شده اما متأسفانه هنوز در لیست جشنواره فجر قرار نگرفته است.

جیرانی با تأکید بر این که هر کارگردانی که از خراسان در جشنواره فیلم فجر شرکت کند افتخاری برای این استان است تصریح کرد: متأسفانه جای تأسف است که امروز با این که مسئولان می‌بینند که خراسان در عرصه فیلم فعال است توجه چندانی به این ظرفیت‌ها ندارند و چقدر خوب است که مسئولان با توجه به رویدادهای هنری اخیر در استان خراسان چشم‌های خود را به مسائل پیرامون سینمای خراسان باز کنند.

وی عنوان کرد: امیدواریم در دولت تدبیر و امید و با نگاهی که به مسائل فرهنگی در سطح کلان دارد بتوانیم شاهد این باشیم که خانه سینمای ایران هم نگاهی متفات به شهرستا‌ن‌ها اتخاذ کند.

جیرانی با بیان این که با ظهور سینمای دیجیتال شرایط برای فیلم‌سازان بسیار تغییر کرده است افزود: با ورود فناوری‌های جدید در عرصه سینما امروزه ساخت فیلم بسیار سرعت گرفته و روند شکل‌گیری آن نسبت به سابق سهل‌تر است و این عامل نیز باید با همکاری‌های مسئولین شرایط بهتری برای هنرمندان فعال در عرصه سینما را درست کند.

وی از شروع مقدمات فیلمی مستند درباره قنات قصبه گناباد خبر داد و افزود: این مستند مستندی بازسازی شده است که در آن تلاش ما این است تا با نمایش این مستند قنات قصبه گناباد را در یونسکو ثبت کنیم.

جیرانی به عنوان مدیر تولید و برنامه‌ریزی این مستند خاطرنشان کرد: این مستند با کارگردانی سعید توکلی فر مستندی بی‌نظیر است که در آن از جدیدترین فن‌آوری‌ها و تجهیزات مرتبط استفاده می‌شود و در آن فیلم‌برداری تا اعماق آب‌های قنات انجام می‌شود.

وی از دو مستند دیگر با کارگردانی خود و چند کارگران دیگر در زمینه مواد مخدر خبر داد و افزود: مستندی سیزده قسمتی درباره مواد مخدر در حال ساخت است که صدا و سیمای خراسان رضوی مجری آن است که هر قسمت از آن مانند یک فیلم سی دقیقه‌ای است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی