شهریه قطعی مهدهای کودک خراسان رضوی اعلام شد

8236051221253شهریه قطعی مهدهای کودک دارای رتبه‌بندی برای امسال، از سوی بهزیستی خراسان‌رضوی اعلام شد.

 

بر اساس دستورالعمل صادره از سوی اداره کل بهزیستی خراسان‌رضوی، این شهریه‌ها از ابتدای سال تحصیلی جاری، قابلیت اجرایی دارد و مهدها می‌توانند این مبالغ را در شهریه‌ای که در ابتدای سال تحصیلی به صورت علی‌الحساب از خانواده‌ها دریافت کرده‌اند, لحاظ کنند.

طبق این دستورالعمل مهدهای سه ستاره در مشهد برای گروه شیرخوار، 150 و برای گروه‌های نوپا و نوباوه، 140 هزار تومان شهریه دریافت می‌کنند.

همچنین مهدهای دو ستاره برای شیرخواران 125 و برای دو گروه دیگر 115 هزار تومان شهریه می‌گیرند.

شهریه‌ مهدهای یک ستاره در مشهد نیز برای گروه نخست 105 و برای دو گروه دیگر 90 هزار تومان تعیین شده است.

مهدهای یک ستاره مشروط در این دستورالعمل، برای شیرخواران 70 و برای دو گروه نوپا و نوباوه 65 هزار تومان شهریه می‌گیرند.

در این دستورالعمل شهریه‌ی روستامهدهای مشهد 48 هزار تومان معین شده است.

در شهرستان‌های سبزوار، نیشابور، طرقبه‌شاندیز، قوچان، گناباد، کاشمر و تربت حیدریه، مهدهای سه ستاره باید برای شیرخواران 105 و برای دو گروه دیگر 90 هزار تومان شهریه بگیرند.

این میزان در مهدهای دو ستاره برای گروه شیرخواران 80 و برای دو گروه بعدی 73 هزار تومان تعیین شده است.

مهدهای یک ستاره در این شهرستان‌ها در گروه اول 65 و در دو گروه دیگر 55 هزار تومان شهریه دریافت می‌کنند.

یک ستاره‌های مشروط نیز برای این دو دسته از کودکان به ترتیب 45 و 40 هزار تومان شهریه می‌گیرند.

دستورالعمل فوق، شهریه‌ مهدهای روستایی در این شهرستان‌ها را 38 هزار تومان اعلام کرده است.

در شهرستان‌های سرخس، درگز، تربت جام، فریمان، چناران، تایباد، مه‌ولات، خلیل‌آباد، بردسکن، خواف، رشتخوار، کلات، جغتای، بجستان، زاوه، جوین، فیروزه، باخرز، داورزن و خوشاب نیز این دو نرخ برای مهدهای سه ستاره به ترتیب 95 و 85 هزار تومان تعیین شده است.

مهدهای دو ستاره‌ این شهرستان‌ها برای کودکان شیرخوار 70 و برای دو گروه نوپا و نوباوه 65 هزار تومان شهریه دریافت می‌کنند.

شهریه‌ مهدهای یک ستاره در شهرستان‌های یاد شده برای شیرخواران 60 و برای دو گروه بعدی 55 هزار تومان تعیین شده است.

مهدهای یک ستاره‌ مشروط این شهرستان‌ها مجازند برای گروه شیرخواران 50 و برای دیگر گروه‌ها 45 هزار تومان شهریه بگیرند.

در شهرستان‌های گروه آخر، شهریه‌ تعیین شده‌ی مهدهای روستایی 33 هزار تومان است.

این دستورالعمل، گروه شیرخواران را شامل کودکان 6 تا 18 ماه، نوپایان را شامل 18 ماه تا سه سال و نوباوه‌ها را شامل 3 تا 6 سال تعیین کرده است.

دستورالعمل صادره اداره کل بهزیستی خراسان رضوی تأکید می‌کند هر مهد باید دست کم سه فعالیت فوق برنامه در قالب فعالیت‌های ورزشی، فعالیت‌های فرهنگی و فعالیت‌های هنری به اجرا درآورد که شهریه‌ آنها در شهریه‌های تعیین شده، لحاظ شده و هزینه‌ی جداگانه‌ای برای خانواده ندارد.

همچنین بر اساس این دستورالعمل، برای تدریس این دوره‌ها باید از افراد مختصص در رشته‌ مربوطه که گواهی مربی‌گری از مراجع ذی‌صلاح داشته یا کارشناس مرتبط باشند استفاده شود.

دستورالعمل بهزیستی استان صراحت دارد که از میان وسایل مصرفی کودکان در مهدها فقط مایع دستشویی، دستمال کاغذی و دیگر وسایل بهداشتی، به عهده‌ مهد است و وسایل تحریر و کمک‌آموزشی و مانند آن را خانواده باید تهیه کنند.

این دستورالعمل، تهیه‌ میان وعده‌ کودک را با خانواده می‌داند و می‌گوید در صورتی که ناهار توسط مهد تأمین شود 20 هزار تومان به شهریه‌ اعلام شده، اضافه می‌شود.

هزینه‌ برگزاری یک اردو، گردش علمی یا بازدید تفریحی در هر ماه، در مشهد 4 و در شهرستان‌ها 2 هزار و 500 تومان می‌باشد که از خانواده دریافت می‌شود.

براساس اعلام بهزیستی خراسان رضوی، مدیران مهدها باید این دستورالعمل را در محل مورد رؤیت خانواده‌ها نصب و اطلاعات لازم را در اختیار والدین قرار دهند.

همچنین خانواده‌ها می‌توانند برای اطلاع از جزئیات دقیق دستورالعمل‌های مربوط به مهدهای کودک با بهزیستی خراسان رضوی یا بهزیستی شهرستان‌ها مراجعه یا از طریق تماس تلفنی از آن کسب اطلاع کنند.

در این دستورالعمل تأکید شده است که مهدهای سه ستاره و دو ستاره‌ای که جابه‌جایی ساختمان داشته و یا تا کنون ارزشیابی نشده‌اند باید بر اساس تعرفه‌ مهد یک ستاره، شهریه دریافت کنند.تسنیم

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی