نماينده گناباد و بجستان خبرداد
لايحه اصلاح قانون مالياتي با اولويت درحال بررسي است

دكتر محمد رجايي نماينده گناباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : لایحه اصلاح قانون مالیاتی کشور با اولویت در این کمیسیون در حال بررسی است.

rajaee

 

محمد رجایی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: لایحه مذکور از سوی دولت قبل تحویل مجلس شده بود که مورد تایید دولت یازدهم نیز قرار گرفته و برخی اصلاحات جزئی خواهد داشت.

وی گفت: در این لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده و روند گرفتن مالیات در کشور به صورت کلی و جزئی مورد بررسی و اصلاح قرار می گیرد.

نماینده گناباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای عدالت مالیاتی در کشور باید در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: دید کلی در کمیسیون اقتصادی مجلس بر این است که اخذ مالیات در کشور باید شفاف تر از گذشته باشد.

وی گفت: درآمدهای مالیاتی دولت بسیار کمتر تر از آنچه باید باشد است زیرا اطلاعات دولت از وضعیت کارگزاران اقتصادی، ناکافی و ضعیف است.

رجایی افزود: در این زمینه نیازمند شفاف سازی و افزایش اطلاعات دولت از عاملان و کارگزاران اقتصادی هستیم.

وی اظهار داشت: مشکلات موجود در ساختار سیستم مالیاتی و اخذ مالیات در کشور علاوه بر آنکه موجب کاهش درآمد دولت شده باعث بی عدالتی در اخذ مالیات هم شده است.

وی گفت: در مواردی مشاهده شده است افرادی که درآمدهای کلان دارند مالیاتهای محدود و کم می پردازند در حالی که سایرین به رغم درآمد محدودتر، مالیات بیشتری نسبت به آنان پرداخت می کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تلاش می شود در اصلاح قانون مالیاتی کشور، اجرای عدالت در اخذ مالیات محقق شود، افزود: با توجه به اینکه میزان مالیات را ممیزهای مالیاتی تعیین می کنند لذا سلامت اداری این افراد از اهمیت بسیار برخوردار است.

وی در باره قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: در این ارتباط نحوه و میزان وصول مالیات بر ارزش افزوده در اقشار و مشاغل مختلف تغییر و اصلاحاتی خواهد داشت و با اصلاح ضرایب مالیاتی سعی می کنیم در این زمینه نیز عدالت محقق گردد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی