يك فرد نيشابوري در پورتال اطلاع رساني نيشابور نوشت :
در خراسان رضوی شهری بدون امکانات با آبی شور اما دارای رشته های دانشگاهی بسیار عالی

rovzaneاز شهری صحبت می کنیم که نصف نیشابور هم وسعت ندارد ، تعجب میکنید که بگویم در بعضی مناطق دارای آبی شور است و بیشتر وسعت آن بیابان است ، در مجلس هم یک نماینده دارد.(گناباد)

 

اما دارای دانشگاه علوم پزشکی و رشته پزشکی و پیراپزشکی است.

مرکز آموزش عالی گناباد که هنوز مثل نیشابور به دانشگاه ارتقا پیدا نکرده و کلاسهای آنان در ساختمانهای آموزش و پرورش برگزار می گردد تعجب میکنید اما دارای رشته های ذیل است که نیشابور با اینکه دانشگاه شده اما آنها را ندارد:

    مهندسی عمران
    برق
    کامپیوتر
    معدن
    مکانیک
    ریاضیات
    شیمی
    تولیدات گیاهی

مسئول عزیز! رشته های ما در دانشگاه نیشابور کاربردی نیست و باید به دنبال رشته های سطح بالا باشیم،لطفا پیگیری شود.

نیشابور واقعا مظلوم واقع شده است.

با تشکر

منبع: پايگاه جامع اطلاع رساني نيشابور

نظرات   

 
+11 # همشهري 1392-07-25 08:57
آقا يا خانم نيشابوري
ضمن سلام و احترام گناباد شهري است با 2500 سال پيشينه فرهنگي
به شما و امثال شما به ويژه پايگاه اطلاع رساني نيشابور توصيه ميكنم اندكي به خودتان زحمت دهيد و تاريخ بخوانيد تا در آينده شما وسايرين با درايت بيشتري اظهار نظر كنند
درود و بدرود هموطن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # Guest 1392-07-25 09:30
حالا یه چیز تو شهر مادیدی و نتوستی تحمل کنی.بابا چقدر بخیل دور وبرمون وجود دارد.مثل مل مردم نجیب باشید همه چیز رو برای دیگران می خوهایم و هیچ انتاقدی هم نمی کنیم.از فرماندار بگیر و تا امام جمعه برو.مردم که قربون شون بریم.
خوب حالا شما این چند رشته رو نمی تونی ببینی.بیا پیشکش شما.خدا حافظ.کو دانشجو.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+8 # کویر غیرت 1392-07-25 14:11
من به زندگی درکویر گناباد افتخار می کنم. و یک قطره از همین آب شور گنابادو به همه رودخانه ها و کوه های نیشابور که نتونستن باهاشون یک دانشگاه درست و حسابی بسازن عوض نمی کنم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+6 # nana 1392-07-25 20:18
چیزی برای گفتن نیست حقیقت واضحه....
اصلا اقا کی حسودی کرد شمام بیارین ما که خوشحال میشیم4دانشجو بیشتر وارد دانشگاه بشن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # رضوی از دیار نیشابور 1392-07-25 21:28
ضمن عرض پوزش از تمامی هم استانی های گنابادی که در پیام یکی از همشهریان به دلیل اشتباه در نگارش و بد رساندن منظور خود باعث ناراحتی دوستان گنابادی شده که کاملا حق با آنهاست . اتفاقا تمامی نیشابوریها در پیام های ارسالی در جواب به مطلب اعتراض خود را اعلام کرده اند امیدوارم تمام شبهات این مطلب که متاسفانه با نگارش ضعیف آن تنها جهت تلنگر به مسولان نیشابور بوده برای دوستان گنابادی برطرف شده باشد .
آرزوی موفقیت روز افزون برای همه هم استانی های عزیز خراسان رضوی و خصوصا شهر گناباد رادارم.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+7 # توهین به گناباد 1392-07-26 19:21
جناب رضوی بهتره اون سایت ضایعو ببندیش کلا.دفعه اول و دومش نیست که شنیدم به شهرهای خراسان توهین میکنه . من دوست سبزواری و تربت حیدریه ای دارم تو دانشگاه همیشه از نیشابوری ها ناراحتن . انگار نیشابوری ها فکر می کنن هنوز مرکز خراسانن و حق دارن هر جور میخوان در مورد بقیه شهرها رفتار کنن.
نه آقاجان اون روزای مرکزیت نیشابور گذاشته الان مشهد همه کاره خراسانه ونیشابور بتونه خیلی شاهکارکنه یک دانشگاه علوم پزشکی تأسیس کنه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-1 # خراسان مركزي 1392-07-26 09:18
با سلام واحترام
يقيناً گناباد با پيشينه تاريخي خود يكي از شهرستانهاي مهم خراسان رضوي و البته خراسان مركزي در آينده خواهد بود. طبعاً شهري كه در اين چند سال دور از توجه مسئولان خراسان رضوي قرار داشته است،‌ حداقل استحقاق آن بهره مندي از دانشگاه با رشته هاي خوب و فاخر است. البته رسيدگي بيشتر به اين شهر و مردمان خونگرم آن ضروري است. اميد است در استان خراسان مركزي به ان مهم بيش از پيش توجه شود.
khmarkazi.ir
يك شهروند از تربت حيدريه
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # Guest 1392-07-30 17:09
نقل قول کردن خراسان مركزي:
با سلام واحترام
يقيناً گناباد با پيشينه تاريخي خود يكي از شهرستانهاي مهم خراسان رضوي و البته خراسان مركزي در آينده خواهد بود. طبعاً شهري كه در اين چند سال دور از توجه مسئولان خراسان رضوي قرار داشته است،‌ حداقل استحقاق آن بهره مندي از دانشگاه با رشته هاي خوب و فاخر است. البته رسيدگي بيشتر به اين شهر و مردمان خونگرم آن ضروري است. اميد است در استان خراسان مركزي به ان مهم بيش از پيش توجه شود.
khmarkazi.ir
يك شهروند از تربت حيدريه


لطفا تو يكي ويز ويز نكن !
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # مهدی مند گناباد 1392-07-28 08:34
عزیزی که گفته گناباد اب شور داره!یک سفر بیا ببین ابش شیرینه!بعدش شما نمیتونید برا خودتون امکانات فراهم کنید به شهرهای دیگه چه ربطی داره!شما تو خونتونم که کمبو امکانات ومواد غذایی دارین میگن چرا همسایمون داره؟چرا همسایمون عرضه داشته خریده پس چرا برا من نخریده!تو باید خودت بری زحمت بکشی!نداشتن تو مثل همسایتون دلیل بر ضعف و بی عرضگی توئه؟یا دلیل دیگری داره؟میدونم این نظر چاپ نمکنید ولی خواهشا چاپش کنید اگر عددالت علوی دارین ودم از اعتدال میزنید
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-4 # رضوی از دیار نیشابور 1392-07-28 09:05
ر مورد سایت روزنه من بارها ایمیل به مدیر سایت زده ام که هر مطلبی را که احتمال ایجاد تفرقه را بین شهرها میشود را انتشار نکند که با توجه به اینکه سایت اسرارنامه سبزوار مطالب تندی را علیه نیشابور ارائه میداد به همین خاطر هیچ گونه مطلبی در سایت روزنه سانسور صورت نمیگرفت اما در مورد مطلبی که به دوستان گنابادی میباشد کاملا به نظر بنده ‏،مدیر سایت روزنه اشتباه کرده که نظر ارسال کننده پیام راتایید کرده است.....
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-5 # رضوی از دیار نیشابور 1392-07-28 09:08
مسایل مربوط به سبزوار و نیشابور بیشتر برمیگردد به سال های قبل آن هم به خاطر مرکز استان شدن و این چند وقت پیش هم به خاطر جداشدن تعدادی از روستاهای فیروزه نیشابور بدون اطلاع قبلی مسولین و مردم و الحاق به بخش خوشاب جهت ایجاد شهرستان خوشاب بود که حساسیت های بیشتری بین نیشابور و سبزوار ایجاد کرد که امیدواریم با ارتقای همه شهرهای مستعد در خراسان رضوی این حساسیت ها تبدیل به فرصت شود و این مطالب که در سایت های شهرهای خراسان دنبال میشود مشخصا افراد جوان و پر انرژی میباشند امیدوارم این انرژی در رسانه مجازی تبدیل به یک اتاق فکر در آید تا مطالبی مفید برای یکدیگر تبادل شود.
به امید آبادانی همه شهرهای خراسان
مجددا از طرف تمامی نیشابوریان از همه دوستان گنابادی و هر کجای خراسان که مطلبی غیر کارشناسی بیان شده پوزش میطلبیم و امیدوارم رفع سوء تفاهم شده باشد.
پیروز باشید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # سبزوار دیار سربداران 1392-07-30 09:37
معلوم است که کلا نیشابوری ها انسان های جنگ جو و بی ... هستند. فرقی هم ندارد یک روز با گناباد درگیرند یک روز با تربت حیدریه یک روز هم با سبزوار و ...
الان دوستان گنابادی خودتان ببینید و قضاوت کنید این مطلب اصلا چه ربطی به سبزوار دارد که (رضوی از دیار نیشابور) آمده علیه سبزوار مطلب منتشر کرده.
نه من واقعا می خواهم بدانم الان همین مطلب چه ربطی به سبزوار و اختلافات نیشابور و سبزوار دارد؟
نیشابوری های متعصب بروید خجالت بکشید. همانطور که شما پیشقدم حمله و هجه به گناباد شدید در رابطه با سبزوار هم شما همیشه شروع کننده جنگ و دعوا هستید.نه مردم سبزوار که در کشور به فرهنگ و اصالت معروفند.
ای خدا امان از دست همسایه نانجیب وجنگو.کلا امورات نیشابوری ها انگار با جنگ و دعوا با شهرهای همسایه سپری می شود.
از مدیر محترم این سایت درخواست می کنم حتما نظرم را کامل نمایش دهد چون در اینجا توسط یک نیشابوری به شهر عزیز وتاریخی سبزوار توهین شده و این در شأن گنابادی ها نیست که چنین توهینی بی پاسخ بماند!
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # مهران 1392-08-01 09:00
با سلام جهت صحت مطلب فوق مي تونيد از افرادي كه به اين دو شهر سفر كردند بپرسيد در نيشابور كوچكترين توهين و اهانتي به سبزواريها نمي شه تا جايي كه بسياري از سبزواريها در شركتها و كارخانجات نيشابور نظير ايران خودرو و فولاد و ... كار مي كنند و من كه با بعضي هاشون ارتباط دارم مي گن اصلا احساس غريبي نمي كنن و در صورت قطع كار باز هم در نيشابور مي مونن و لي فقط كافيه تو سبزوار بگي نيشابوري ام آنقدر به خودت و شهرت توهين مي كنن كه واقعا آدم خجالت مي كشه و آدم ميمونه جوابشون رو بده يا نه
نمونه كوچك با فرهنگي نيشابوري ها هم اينه كه ضمن پذيرش اشتباه و عذرخواهي ، مطلب رو از رو سايت حذف كردن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+4 # بیهق 1392-08-03 18:02
تو گفتی وماهم باور کردیم!
حالا خوبه داریم می بینیم همین نیشابوری ها با همین رفتار خودبرتر بینانشون چه طوری به گنابادی ها توهین کردن و بعد برای توجیه اشتباهشون پای مردم بیگناه سبزوارو وسط کشیدن.
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری. نیشابوری ها به گنابادی ها توهین کردن بعد برای اینکه گناهشونو توجیه کنن از سبزواری ها مایه می گذارن! به این میگن جنگجویی و بی فرهنگی!
اگر در سبزوار به نیشابوری ها توهین می شد این همه مردم و جوون های نیشابوری هر سال به دانشگاه های سبزوار از جمله دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه حکیم سبزواری ، دانشگاه فن آوری های نوین و بقیه مراکز آموزش عالی سبزوار نمی اومدن برای کار یا برای تحصیل نمی رفتن. پس بهتره این رفتار زشتو همین جا تموم کنید.
ولی در مورد نیشابوری ها داریم می بینیم اینجا که فعلا شما نیشابوری ها پیش قدم دعوا و جنگ شدن . نیشابوری های عزیز از این رفتار زشتتون دست بردارید و یک مقدار منطقی و صلح طلب باشید.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # رضوی از دیار نیشابور 1392-08-03 00:35
نویسنده محترم سبزوار دیار سربداران، باز هم زود قضاوت کردین ‏!‏
مطلب فوق در جواب سوالی بود که دوست عزیز گنابادی‏ (‏توهین به گناباد 1392-07-26 19:21
‏)‏ ارسال کرده بودند که باز متاسفانه موضع تندی علیه نیشابور گرفته اید چرا که کدورت سبزوار و نیشابور مربوط به سالهای قبل میشود آن هم سر مرکز استان شدن که امیدوارم هرچه زودتر با ارتقای شهر های مدعی ختم بخیر شود و اگر در مطالب قبلی بنده توهینی به جایگاه مردم سبزوار کرده ام عذر خواهی میکنم ...در ضمن امیدوارم سوء تفاهمی که بین گنابادی های عزیز صورت گرفته برطرف شده باشد چرا که ایجاد تفرقه تنها عامل شکست در هر جامعه ای است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # بیهق 1392-08-03 19:10
آقای رضوی عزیز از نیشابور بهتره اینقدر بحثو کش ندید و دنبال دعوا نباشید.
یک اشتباهو هرچی بیشتر شور بدید ، بزرگتر میشه.
این که سایتای نیشابور مطلبی توهین آمیز نسبت به شهر گناباد منتشر کردن یک اشتباه بود و اینکه باز شما برای توجیه کار اشتباهتون پای سبزوارو که اصلا بهش ربطی نداره وسط می کشید یک اشتباه بزرگتر.
اونی هم که با اسم توهین به گناباد نظر گذاشته دوست خودمه.همون به من از این ماجرا خبرداد و منم اونموقع بهش گفتم کلا سایتای نیشابور نسبت به سبزوارم از این مطالب زیاد منتشر میکنن و حالا که نسبت به گنابادم مطلب زدن انگار اصلا نیشابوریها عادت دارن با زخم زبون ورفتار خودبرتربینی نسبت به بقیه مردم خراسان رفتار کنن.
بعدش دوستم همین نظرو اینجا انعکاس دادوخدا شاهده تا قبلش تواین مدت دو سالی که همو می شناسیم و دوست صمیمی شدیم اصلا هیچ حرفی در مورد نیشابور نزده بودم چون اصلا نگاه ما سبزواری ها به نیشابور نیست. و ما نیشابورو نه در استان شدن و نه در هیچ زمینه دیگه ای رقیب سبزوار نمی دونیم و سبزوار از نظر تاریخ و فرهنگ با اصفهان و شیراز رقابت می کنه.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+3 # بیهق 1392-08-03 19:13
در مورد موضوع استان شدنم این اصلا یک قضیه حل شده است.چون حالا دیگه برای همه روشن شده که اگه نیشابور میخواد استان بشه باید کمک کنه اول سبزوار استان بشه چون تا وقتی سبزوار در فاصله دورتر از مشهد و با امکاناتی که داره وجود داشته باشه نیشابور نمی تونه استان بشه . بحث ها ونظرات کاملی در این زمینه قبلا انجام شده که من دیگه حوصله ندارم وارد اون بحثا بشم. فقط کافیه به این آدرس برید و هم متن مقاله هم نظرات مردمو بخونید که فکر کنم هزاران نظر ارسال شده تا الان و همه چیز درباره موضوع تقسیم خراسان ووضع شهرای سبزوار ونیشابور و تربت وبقیه جاها دستتون میاد.
http://www.asrarnameh.com/essays.php?id=555

خلاصه ما سبزواری ها هیچ وقت با مردم نیشابور یا بقیه شهرا خصومت ودعوا نداشتیم و نداریم و بهترین کار برای مردم خراسان همونطور که مجله اسرارنامه سبزوار گفته متحد بودنه و نیشابوری های عزیز اگه درک کنن که جاهایی که از مرکز استان دورترن عدالت اینه که اول به اونجاها امکانات و خدمات برسه دیگه کمتر این بحثا و سوء تفاهم ها پیش میاد.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # سبزوار دیار سربداران 1392-07-30 09:47
دوستان گنابادی نگران نباشید ما سبزواری ها هم مثل شما دل پرخونی از نیشابوری ها داریم !
این نیشابوری ها عادتشان همین است.
اگر خواستید با گوشه ای از زخم زبان ها و بی حسادت ها و جنگ جوییهای دائمی نیشابوری ها نسبت به سبزوار آشنا شوید به این آدرس ها مراجعه کنید و بیینید که همیشه سبزواری ها با چه برخورد دوستانه و نیشابوری ها با چه برخورد زشت و دشمن خویانه ای برخورد کرده اند:

http://www.asrarnameh.com/interviews.php?id=58


http://www.asrarnameh.com/essays.php?id=62


http://www.asrarnameh.com/interviews.php?id=101


http://www.asrarnameh.com/essays.php?id=555


http://www.asrarnameh.com/interviews.php?id=162


http://www.asrarnameh.com/news.php?id=866


http://www.asrarnameh.com/news.php?act=addcomment&id=1391#comments


http://www.asrarnameh.com/news.php?id=1776
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # سبزوار دیار سربداران 1392-07-30 09:50
من یک سبزواری دانشجوی علوم پزشکی گنابادم و خوشحالم که در شهری مثل گناباد با وجود آب و هوای کویری قبول شده ام .چون گناباد را یکی از مراکز فرهنگی خراسان از هزاران سال قبل تا به حال می دانم. امتیاز و افتخاری که حتی نیشابور با این همه ادعا ندارد و صد رحمت به همین کویر گناباد که مردم باهمت و با غیرتش در همین کویر چنین دانشگاهی ساخته اند و حتی فرودگاه هم دارند می سازند. و ما مردم سبزوار پیوند و آشنایی نزدیکی با گنابادی ها حس می کنیم و شرایطمان هم به هم بسیار شبیه است.
مدیر محترم سایت حتما نظراتم را تأیید کنید چون باید حتما به توهینی که نیشابوری ها به سبزوارکردند پاسخ داده شود در همین سایت.
ممنونم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-3 # saeed 1392-07-30 21:00
سایت نیشابر این پستو حذف کرده تو هم اینو حذفش کن تا ماجرا ختم به خیر شود
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
-2 # سامان 1392-08-06 17:47
با سلام
سایت روزنه نیشابور این مطلبو ورداشته واز مردم محترم گناباد هم عذرخواهی کرده... بهتره به قول دوستمون سعید قضیه رو تمومش کنیم که این سبزواریهای بی فرهنگ وتفرقه افکن بیشتر از این جولان ندنو بین مردم نیشابور و گناباد دشمنی نیاندازن... به عنوان یه نیشابوری از تموم گنابادیهای عزیز به خاطر اون مطلب عذر خواهی میکنم...
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+2 # سبزوار دیار سربداران 1392-08-08 05:28
از سایت محترم صبح گناباد به دلیل اینکه این فضای برابر ومناسب برای آزادی بیان و اندیشه رو فراهم کرده واقعا سپاسگزارم.
امیدوارم روزی برسه که سطح شعور و معرفت مردم همه شهرهای خراسان اونقدر بره بالاکه دیگه فکر نکنن کویری یا کوهستانی بودن یک منطقه دلیل برتری یا بدتری اون نسبت به بقیه مناطقه. بلکه مهم همت و اراده انسان هاست که می تونه ناممکن ها رو ممکن کنه.
ضمنا اطلاع می دم که من موضوع توهین گستاخانه نیشابوری ها به گناباد و سبزوار رو به بعضی سایت های استان اطلاع دادم و یکی از سایت های تحلیلی استان در اولین پاسخی که به این اهانت داده مطلبی در رابطه با فرودگاه گناباد نوشته . اگر دوست داشتید این مطلب رو مطالعه کنید:

فرودگاه گناباد ، مهمترین پروژه توسعه ای جنوب غرب خراسان رضوی
http://www.asrarnameh.com/essays.php?id=2256
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # حسین از گناد 1392-09-04 06:20
با سلام خدمت همه نیشابورها من بارها با مردم نیشابور همسنگر بودم دوستان عزیزی داشتم که به شهادت رسیدن میدانم این نظر مردم نیشابور نیست
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+1 # رحیمی 1392-09-11 11:34
منم به عنوان یک گنابادی واقعا از نیشابوریا انتظار نداشتم در مورد شهر و دیار ما که هیچ وقت رابطه دشمنی یا رقابت خاصی با نیشابور نداشتیم اینجوری نظر بدن اما متاسفانه انتشار این مطلب در سایتای نیشابور خیلی ناراحتم کرد و نشون داد ما گنابادیا باید بیشتر از این قدر شهرمونو بدونیم و قدردان زحمت کشان و دلسوزان شهرمون باشیم
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی