در آستانه روز جهاني قدس منتشر شد ؛
بيانيه تشكلهاي اسلامي دانشگاهاي آزادخراسان رضوي در مورد روز قدس

تشكلهاي اسلامي دانشگاههاي آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و دانشگاه آزاد اسلامي گناباد در آستانه روز جهاني قدس بيانيه مشتركي صادر كردند .

ghods1

بیانیه تشکل های دانشجویی اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی

هوالعلیم

سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هو السمیع البصیر (سوره اسرا آیه 1)

امت اسلامی امسال در شرایطی به پیشواز روز جهانی قدس می‌شتابد که جهان اسلام در حلقه محاصره دسیسه‌های خطرناک صهیونیسم بین‌المللی قرار دارد. سرزمین فلسطین هم‌چنان در آتش اشغالگران دیوسیرت صهیونی می‌سوزد و جوانان فلسطینی آماج جوخه‌های کشتار و ترور خون‌آشامان اسرائیلی قرار دارند. مردم مسلمان غزه باز هم در زندانی به باریکه آن سرزمین در محاصره هستند. تخریب و انهدام اماکن مسکونی مساجد، مدارس، مزارع و باغستان‌ها و اشغال روزافزون اراضی فلسطینیان از یک سو و افزایش و گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در سراسر اراضی اشغالی به خصوص شهر قدس، در مسیر تغییر ساختار جمعیتی و فرهنگی با هدف یهودی‌سازی آن سرزمین هم چنان استمرار دارد.

 

‌کانون‌های قدرت یهودی و ماسونی جهان، محور مقاومت در منطقه را به طرز وحشیانه‌ای نشانه گرفته است؛ سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت بیش از دو سال است که در آتش کین صهیونیسم می‌سوزد.

 

کشور بزرگ و تاریخی مصر به قربانگاه جوانان مسلمان این سرزمین تبدیل شده است. تنگ‌نظری، کج‌فهمی، کج‌فکری و سوءتدبیر بعضی گروه‌ها، جریان‌ها و احزاب از یک سو، وابستگی و پیوستگی شماری از مقامات و شخصیت‌های سیاسی و نظامی به اردوگاه آمریکا و صهیونیسم از سوی دیگر، مصر را در آستانه جنگ داخلی قرار داده است. ناآرامی‌ها، اختلافات و درگیری‌های حزبی و سیاسی خونین تونس، لیبی و بعضی دیگر از بلاد اسلامی نشان از توطئه‌های پیوسته دشمنان اسلام علیه مردم این کشورها دارد.

 

شرایط بسیار بغرنج در ترکیه، عربستان، امارات، یمن، قطر حکایت از آن دارد که کانون‌های قدرت و ذی‌نفوذ یهودی امور این ممالک را مطابق طرح و برنامه خود مدیریت می‌کنند. انواع فشارهای سیاسی، اقتصادی و توطئه‌های پی در پی صهیونی ـ آمریکایی و اروپایی علیه ایران اسلامی با هدف به زانو درآوردن مردم مسلمان و مقاوم این کشور، آن هم در پوشش ادعای دروغین تلاش ایران برای دستیابی به جنگ‌افزارهای اتمی تماماً حکایت از این حقیقت دارد که «دنیا در حال یک پیچ تاریخی است».

 

جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی امام راحل عظیم‌الشأن ما (رضوان‌الله تعالی علیه) روز قدس نامیده شده، در پیش روی ماست و در این ماه رمضان کاملاً مجاور لیالی قدر، باید همان‌طور که شب قدر را تا صبح به بیداری می‌گذرانیم و با دعا و تضرع خود به درگاه الهی، می‌خواهیم که آینده مطلوب برای ما رقم زده شود، روز قدس و همه این ایام حساس را که لیلۀ‌القدر تاریخ اسلام است به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع‌الفجر نجات ملت‌های مسلمان و مخصوصاً ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم.

 

تشکلهای اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ضمن دعوت از همه دانشگاهیان جهان اسلام، از امت اسلامی می خواهد وحدت ویکپارچگی خود را در روز قدس به نمایش بگذارند.

 

 جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
کانون دانشجویان پویا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قوچان
کانون دانشجویان متحد دانشگاه آزاد اسلامی قوچان
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گناباد
جمعیت اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تربت

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی