بخشدار کاخک:
خشکسالی ها، رویکرد اشتغال بخش کاخک را تغییر داد

khoshksali

بخشدار کاخک گناباد گفت: اقتصاد این بخش بر پایه دامداری و کشاورزی استوار بوده اما خشکسالی‌های پی در پی در منطقه، رویکرد اشتغال در بخش کاخک را تا حدودی دستخوش تغییرات قرار داده است.

 

به گزارش صبح گناباد، محمدرضا حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه در تلاش هستیم با ایجاد و گسترش صنایع به این بخش کمک کنیم، اظهار کرد: ایجاد ناحیه صنعتی کاخک و استقرار صنایع در آن کمک زیادی به اشتغال پایدار برای مردم منطقه و بویژه جوانان خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: به عنوان مثال، واحدهای تولیدی کاشی با ظرفیت اشتغال مستقیم 400 نفر و تقویت واحدهایی مانند پگاه و بالابردن توان تولید این کارخانجات به اشتغال بیشتر جوانان کمک خواهد کرد.

 

حجازی افزود: نیروگاه گازی دو مگاوات ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و مجوزهای احداث واحد تولیدی آبنبات و نبات و واحد نیروگاهی انرژی پاک یا خورشیدی از دیگر مواردی است که عملیات اجرایی آن را در سال جاری شاهد خواهیم بود .

 

بخشدار کاخک در خصوص کارخانه سیمان نیز تصریح کرد: این کارخانه در حدود 180 میلیارد تومان نیاز به سرمایه گذاری داشته و با توجه به اینکه صنایع سیمان در حال حاضر از تمام ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند، عملا بحث سیمان از دستور کار خارج شده است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوب در منطقه، این کارخانه تغییر کاربری پیدا کرده و به زودی عملیات اجرایی  صنایع تولیدی آهک هیدراته و کلسینه با سرمایه گذاری 280 میلیارد و اشتغال زایی مستقیم حدود 70 نفر خواهیم بود.

 

حجازی با بیان اینکه برای این واحد تولیدی مجوزهای لازم اخذ شده و در حال پیگیری تسهیلات بانکی هستیم، خاطرنشان کرد: در فازهای بعدی این کارخانه، تولید کاغذ از آهک را در دستور کار خواهیم داشت که این یک بحث جدید و نوینی و دانش بنیانی بوده و به حفظ محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.

 

بخشدار کاخک تأکید کرد: با راه اندازی واحدهای تولیدی جدید در ناحیه صنعتی کاخک بیش از 600 نفر اشتغال زایی صورت خواهد پذیرفت و این کار عملا مهاجرت معکوس را در پی خواهد داشت.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این بخش نیز اظهار کرد: در این بخش به واسطه وجود امامزادگان واجب التعظیم و همچنین قابلیت‌های طبیعی و کوهستانی که دارد و بازدید سالانه بیش از یک میلیون نفر در قالب زائر، طبیعت گرد و گردشگر، پیشنهادات زیادی مطرح شده که تحقق آن‌ها همت و توجه مسئولین و مردم منطقه را می‌طلبد.

 

حجازی بیان کرد: هم اکنون مطالعات منطقه گردشگری کلاته نو و کیسو در سرآسیاب انجام شده است؛ ضمن اینکه مجموعه آبشار کاخک نیز توسط میراث فرهنگی و شهرداری بهسازی می‌شود.

 

بخشدار کاخک همچنین گفت: مجموعه آبی خندان نیز یکی دیگر از مناطق دیدنی در این بخش خواهد بود که توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

 

بخش کاخک، از بخش‌های شهرستان گناباد که در خراسان‌رضوی واقع است.

 

ایسنا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی