رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی
گناباد ، شهر صنعتی و معدنی است

ostandar kh 95 25

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی، با بیان اینکه گناباد را می‌توان به عنوان یک شهر صنعتی و معدنی قلمداد کرد، اظهار کرد: این شهرستان دارای معادن ارزشمند است که می‌تواند در تولیدات دیگر صنایع نیز موثر واقع شود.

 

به گزارش صبح گناباد و به نقل از ایسنا، راضیه علیرضایی امروز 15 دی‌ماه در مراسم افتتاح چهار واحد صنعتی و معدنی و دفتر مرکزی صادرات کمرگ گناباد که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد ، اضافه کرد: یکی دیگر از مزیت‌های صنعتی گناباد تولید پنبه و زنجیره ارزش نخ پنبه‌ای است که در استان به عنوان کالای اولیه ارزشمندی به شمار می‌رود.

 

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم این صنعت مهم به کشورهای دیگر صادر شود، تصریح کرد: امروزه نساجی مدرن دنیا نساجی است که از نخ پنبه استفاده می‌کنند.

 

علیرضایی بیان کرد: داشتن صنایع کوچک یکی دیگر از مزیت‌هایی است که به همراه مدیران خوب  شهرستان  گناباد توانسته است کارنامه درخشانی داشته باشد.

 

وی افزود: برنامه‌های اداره کل صنعت و معدن برای شهرستان گناباد، برنامه ویژه بوده و آن به دلیل 165 واحد تولیدی پویا و همچنین 4300 واحد صنفی در این شهرستان است که آینده توسعه را رقم می‌زند.

 

در ادامه همچنین، محمدعلی نبی‌پور، فرماندار گناباد نیز گفت: در نه ماهه اول سال شاهد افزایش 212 درصدی صادرات در گناباد بودیم


وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری با تشکیل مجموعه اقتصاد تسهیل در شهرستان، 111 جلسه بازدید و بازرسی صورت گرفته و در سیستم ثبت‌نام ستاد تسهیل نیز 62 طرح ثبت و به 13 طرح هم تسهیلات پرداخت شده است.

 

وی عنوان کرد: 19 طرح از 62 طرح در مرحله انعقاد قرارداد هستند و 12 طرح انصراف دادند و همچنین 16 طرح نیز به مراتب بالاتر ارجاع داده شده است.

 

گفتنی است چهار واحد صنعتی و معدنی و دفتر ارزیابی صادرات گمرکات با سرمایه‌گذاری 106.5 میلیارد ریال با حضور علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در محل شهرک صنعتی گناباد افتتاح شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی