امام جمعه گناباد:
مهم‌ترین معضل نماز جمعه شهرستان کمبود وسیله نقلیه است

sadeghiامام‌ جمعه گناباد گفت: بسیاری از مردم شهرستان وسیله نقلیه ندارند و جهت رفت‌وآمد به نمازجمعه با مشکل روبه‌رو هستند و این معضل بزرگترین معضل نمازجمعه گناباد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام حسن صادقی‌‌نسب در نشست‌ خبری با خبرنگاران که در محل دفتر امام‌ جمعه برگزار شد، با اشاره به حضور بالای مردم شهرستان در نماز جمعه گفت: دشمنان ایران ‌اسلامی پس از ناکامی در دفاع‌ مقدس، فرهنگ انقلاب‌ اسلامی را مورد هجوم خود قرار دادند و در راستای عملی ‌کردن این دسیسه، خود از رسانه‌‌های ارتباط‌ جمعی به‌ویژه ماهواره برای تخریب اعتقادات مردم استفاده می‌کنند.

 

وی اظهارکرد: لذا مقام ‌معظم‌ رهبری در بیانات خود این توطئه دشمنان را با عناوین تهاجم ‌فرهنگی، شبیخون ‌فرهنگی، ناتو‌ فرهنگی و جنگ ‌نرم به مردم و مسئولان هشدار دادند که نمازجمعه یکی از محورهای اصلی در مبارزه فرهنگی با این دسیسه دشمنان است.

 

صادقی‌نسب نقش حضور مسئولان را در نمازجمعه مهم ارزیابی و تصریح‌ کرد: مسئولان با حضور در نمازجمعه علاوه‌بر عمل ‌کردن به وظیفه ‌دینی خود، از مشکلات مردم آگاه می‌شوند و برای رفع آن تلاش می‌کنند و این اقدام سبب خوش‌‌بین شدن مردم به دولتمردان می‌‌شود.

 

خطیب ‌جمعه گناباد نقش نمازجمعه در انعکاس مشکلات جامعه را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: نماینده مردم در مجلس، فرماندار و سایر مسئولان بنا بر اقتضای حوزه ‌کاری خود مشکلات را بیان می‌کنند اما امام ‌جمعه مشکلات و انتقادات مطرح ‌شده از سوی مردم را در تربیبون نمازجمعه منعکس می‌کند و بیان این مشکلات و انتقادات در نمازجمعه پشتیبان پیگیری‌‌های مسئولان است.

 

صادقی‌نسب معضل بیکاری را به دلیل شرایط حاکم بر گناباد مهمترین مشکل شهرستان برشمرد و افزود: به دلیل خشکسالی‌های پیاپی گناباد اشتغال در حوزه کشاورزی و دامپروری با مشکل مواجه شده و صنایع کنونی شهرستان نیز نیازمند نیروی ‌جدید برای کار نبوده و از ظرفیت معادن نیز به نحو‌ مطلوب استفاده نمی‌شود.


 
وی اظهار کرد: مشکل بیکاری در گناباد سبب بروز آسیب‌های اجتماعی، حاشیه‌‌نشینی و مهاجرت مردم به سایر شهرها می‌‌شود؛ لذا مسئولان مراجعات عمومی را بر مراجعات خصوصی برای رفع مشکل اشتغال ترجیح ‌دهند و اقداماتی در جهت اشتغال عموم جوانان انجام دهند.

 

صادقی‌نسب با بیان اینکه متأسفانه مردم گناباد نیز اهتمامی به اشتغال فرزندان خود ندارند، گفت: مردم پول‌‌های خود را در مؤسسات مالی سپرده‌‌گذاری نموده و یا در سایر شهرهای کشور با خرید منزل مسکونی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

امام جمعه گناباد با اشاره به اینکه این درست نیست که همه بارها را به دوش دولت بیندازیم، بیان کرد: این امکان در هیچ کشوری وجود ندارد که دولت در تمام زمینه‌ها پای کار باشد و لذا مردم باید مشارکت نمایند.

 

صادقی‌نسب خاطرنشان کرد: در حقیقت در بسیاری از کشورها مثل ژاپن، مردم از ثروت خود برای تولید استفاده می‌کنند نه تشریفات که متأسفانه این در کشور ما دقیقاً برعکس است.

 

رئیس ستاد نمازجمعه گناباد نیز در این نشست خبری در خصوص وضعیت ساخت مصلی این شهرستان نیز گفت: عملیات ساخت پروژه مصلی امام خمینی ‌(ره) گناباد از تیرماه ۸۹ در مساحتی در حدود 6 هزار متر مربع در سه طبقه آغاز شده و تا کنون دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و با توجه به اینکه این پروژه فاقد ردیف بودجه ثابت بوده، این پیشرفت حاصل ‌شده قابل توجه است.

 

حسن باقرزاده اظهار‌کرد: تا کنون ۳۰ میلیارد ریال برای این پروژه توسط کمک‌‌های مردمی و دولتی هزینه شده ‌است و بهره‌‌برداری کامل این پروژه نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر است.

 

وی خاطرنشان‌ کرد: به صورت میانگین جمعیت شرکت‌‌کننده در نمازهای جمعه‌ گناباد سه هزار و 100 نفر در هر هفته است که این میزان 7 و نیم درصد جمعیت شهر گناباد است و در مقایسه با سایر شهرهای استان وضعیت مطلوبی است.

 

رئیس ستاد نمازجمعه گناباد افزود: علی‌رغم اعلام آمادگی ستاد نمازجمعه مبنی‌بر استفاده مسئولان ادارات از تربیون نمازجمعه برای ارائه خدمات خود به مردم، متأسفانه مسئولان ادارات استقبال خوبی نمی‌‌کنند و تنها گاهی در ایام سالروز تأسیس اداره خود از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی