شهردار گناباد:
برای احیای بافت‌های فرسوده تسهیلات خوبی داده می‌شود

taghavi1

شهردار گناباد گفت: برای احداث هر واحد مسکونی در بافت فرسوده ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات اعطا می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، صبح امروز میرزاعلی تقوی در جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شهرداری گناباد که در محل سالن کنفرانس شهرداری این شهر برگزار شد، گفت: تسهیلات بافت فرسوده بدون سپرده‌گذاری و سوابق بانکی با نرخ ۲۲ درصد اعطا می‌شود که امیدواریم با مکاتبات انجام شده این میزان کاهش یابد.

 

وی ادامه داد: طرح بافت فرسوده گناباد در سال ۱۳۸۶ با ۱۲۰ هکتار تصویب شد اما با توجه به شناسایی معابر و مسائل گردشگری و شاخصه‌های موجود برای تعیین بافت‌های فرسوده درصدد افزایش مساحت بافت فرسوده به ۲۵۰ هکتار هستیم.

 

تقوی با بیان اینکه گناباد به‌عنوان یکی از چهار شهر خراسان رضوی برای اعطای تسهیلات بافت فرسوده انتخاب شده است، تصریح کرد: از اقدامات مورد نیاز برای احیای بافت‌های فرسوده، ایجاد عامل‌های مشوق، شفاف‌سازی،‌ تسهیل‌گری و اطلاع‌رسانی به مردم است.

 

شهردار گناباد یکی از مشکلات موجود در احیای بافت‌های فرسوده را عدم سنددار بودن این بافت‌ها دانست و افزود:‌ در گناباد به دلیل اعتماد و اطمینان بین مردم، تفکیک سند و سندسازی در بافت‌های فرسوده وجود نداشته است؛ به‌گونه‌ای که ۸۰ درصد از بافت‌های فرسوده قول‌نامه‌ای است.

 

تقوی اظهار کرد: لذا اعطای تسهیلات بانک عامل به بافت‌های دارای قول‌نامه انجام نمی‌شود که با کمک شورای حل اختلاف می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

 

وی افزود: باید در بافت‌های فرسوده به مسائل فرهنگی و اجتماعی مالکین بافت‌های فرسوده توجه شود تا آنان اقدام به همکاری با شهرداری نمایند.

 

شهردار گناباد به کاهش ساخت‌وساز ساختمان در گناباد اشاره و اضافه کرد: رویکرد شهرداری مراجعه به مساجد حاشیه بافت‌های فرسوده و اطلاع‌رسانی به مردم درخصوص مشوق‌های احیای بافت‌های فرسوده است.

 

ضرورت احیای بافت‌های فرسوده گناباد با احداث خانه‌های ویلایی

 

رئیس شورای اسلامی شهر گناباد نیز در این جلسه با بیان اینکه احیای بافت‌های فرسوده گناباد نیازمند اقدام عملی است، اظهار کرد: اعطای تسهیلات برای احیای بافت‌های فرسوده با سود ۲۲ درصد برای مردم مقبولیت ندارد.

 

سید حسن پورهاشمی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی گناباد و گرمای بیش از حد هوا، احیای بافت‌های فرسوده، به‌وسیله احداث خانه‌های ویلایی ضروری و لازم است.

 

وی با اشاره به اینکه احداث مسکن‌های ویلایی در گناباد اشباع نشده است، تصریح کرد: با جذب سرمایه‌گذار می‌توان اقدامات مناسبی در زمینه مسکن‌های ویلایی در مناطق فرسوده انجام داد.

نظرات   

 
0 # همشهری 1395-05-10 05:28
با سلام
با توجه به کاهش سود بانکی به زیر 20% اذیت نشن یه وقت با 22% وام میدن
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی