آخرين اخبار انتخاباتي كشور:
سعيد حجاریان: هاشمی می‌آید و رای می‌آورد

IMG17404353برخی از رسانه ها در اخبار انتخاباتی امروز خود از عدم کاندیداتوری قطعی هاشمی رفسنجانی و خاتمی خبر می دهند، در حالی که رسانه ای دیگر به نقل از حجاریان خبر از حضور رای آور هامشی می دهد؛ برخی رسانه های از ناراحتی حلقه انحرافی از تعدد کاندیداهای دولت نوشته اند و برخی دیگر از تعطیلی زودهنگام دانشگاه ها در آستانه انتخابات.

 

به گزارش خبرگزاری مهر کمتر از 2 ماه تا یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است و این در حالی است که اخبار موثق و غیر موثق حول این انتخابات و کاندیداهای احتمالی آن هر روز در رسانه های کشور منتشر می شود. خبرگزاری مهر برخی از مهمترین این اخبار را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.

چشم منطقه به آمدن هاشمی است ولی او نمی‌آید

روزنامه جمهوری اسلامی: درحالی که روزنامه الحیات نوشته چشم منطقه به آمدن هاشمی است، آیت الله هاشمی رفسنجانی با قاطعیت اعلام کرده در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا نخواهد شد.

تسنیم: عضو ائتلاف سه گانه با اشاره به اینکه مردم شب می​خوابیدند و فردا می​دیدند که یکباره ارزش پولشان نصف شده است، گفت: کاهش ارزش پول ملی نوعی دزدی نیست؟ محمد باقر قالیباف گفت:به مردم قول دادم که ظرف دو سال آرامش و ساماندهی لازم را در اقتصاد تحقق ببخشم؛به این معنا که هم کسی که شش درخت و دو گاو دارد بفهمد چه می کند و هم کسی که میلیاردها ثروت دارد بداند که در کشور چه کاری انجام دهد.

خاتمی: پس از ریاست جمهوری از هرکه حمایت کردم رای نیاورده است

مشرق: محمد خاتمی علت عدم کاندیداتوری خود را رویگردانی مردم از اصلاح طلبان عنوان کرده و گفته است: "بعید می دانم بیش از 20 درصد رای داشته باشیم. من در سال 84 در دور اول از معین، در دور دوم از هاشمی و در انتخابات 88 از میرحسین موسوی حمایت کردم اما هیچکدام رای نیاوردند."

مشرق: در حالی که اسحاق جهانگیری شرط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری را اجماع اصلاح طلبان بر کاندیداتوری خود اعلام کرده است، اما افرادی چون حسن روحانی، محمدرضا عارف ، محسن مهرعلیزاده ، محمد شریعتمداری و کواکبیان حاضر نیستند به نفع وی کنار بروند. اطرافیان محمد خاتمی در روزهای اخیر فعال شده اند تا بتوانند با به میدان آوردن برخی علما و مراجع و درخواست آنان از رهبری برای پذیرش محمد خاتمی، مقدمات ورود وی را به انتخابات فراهم آورند. در جلسه گروهی از اعضای مجمع روحانیون، حاضران با کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی مخالفت کرده و معتقد بودند هاشمی فاقد پایگاه اجتماعی است و آمدن او به معنای انشقاق و شکست حتمی اصلاح طلبان است. در میان حامیان دولت از افرادی چون هاشمی ثمره، مشایی، نیکزاد، صالحی، حاجی بابایی، الهام،حسینی، شیخ الاسلام و دانشجو به عنوان کاندیداهای دولت در انتخابات یازدهم نام می برند.حلقه انحرافی از طرح تعدد کاندیداهای دولت اظهار ناراحتی کرده است.

 کیهان: حجت الاسلام والمسلمين ذوالنوري اظهارات منتشره به نقل از وي در شبكه خبر دانشجو را تكذيب كرد.وی در همین رابطه طی توضیحی برای روزنامه کیهان نوشت: عقيده دارم كه به دليل فقدان شرائط و محبوبيت و فقدان پايگاه اجتماعي و مردمي، مشایی و هر كس ديگري كه كانديداي منتسب به حلقه انحرافي باشد كمترين شانس برگزيده شدن در انتخابات را ندارند و در صورت عدم احراز صلاحيت آنان توسط شوراي نگهبان نيز هيچگونه اتفاق و مشكلي نيز پيش نخواهد آمد.

نظر روح الله حسینیان درباره رجال سیاسی

خبرآنلاین: عضو ارشد جبهه پایداری معتقد است صرف وزیر یا وکیل بودن ملاک تعیین رجل سیاسی نیست. حجت الاسلام روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که از میان نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات چه تعدادشان را در سطح رجل سیاسی می دانید، گفت: هنوز که کسی ثبت نام نکرده است، اما بخش زیادی شان از رجال سیاسی هستند.

خراسان: با نزديک شدن به زمان ثبت نام کانديداهاي رياست جمهوري شور و حال اين انتخابات نيز در حال افزايش است و با توجه به وجود اخباري مبني بر تعطيلي زودهنگام دانشگاهها ، نامزدها بيشتر از همه جا دانشگاههاي تهران و شهرستانها را به عنوان مکاني مناسب براي بيان نظرات و برنامه هاي خود به قشر جوان و تحصيلکرده کشور مي بينند.

سعید حجاریان: خاتمی قطعا نمی‌آید/ هاشمی می‌آید و رای می‌آورد

جهان: سعید حجاریان گفت: خاتمی قطعا نمی آید و در اصل حاکمیت اجازه ورود به ایشان نمی دهد. یک سایت اصلاح طلب با انتشار بخشی از گفت وگو با سعید حجاریان، از قول وی نوشت: آقای هاشمی دقیقه نود وارد عرصه انتخابات می شوند و تمام معادلات را بر هم می ریزند و من معتقدم ایشان حائز اکثریت آرا می شوند. حجاریان همچنین خبر برخی سایت ها از قول او را که عنوان شده بود "خاتمی ملوس است" و … را تکذیب کرد.

 فارس: علی باقری معاون بین الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفتوگو با شبکه تلویزیونی یورو نیوز گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از این انتخابات با اقتدار بیشتری در عرصه مذاکرات هسته‌ای حضور خواهد یافت.

ایسنا: رییس سازمان بازرسی کل کشور در واکنش به این سوال که شما به عنوان رییس سازمان بازرسی کل کشور چه اطلاعی از آقایان کروبی و موسوی دارید؟ گفت: بنده مسئول امنیتی و قضایی کشور نبوده و مسئول بازرسی از دستگاههای دولت هستم. ولی آنطور که اطلاع دارم حال این آقایان هم خوب است و مشکلی ندارند.  

 افکار نیوز : یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت که فراکسیون اصولگرایان هنوز به کاندیدای مشخصی نرسیده است. روح الله عباسپور در مورد آخرین نتیجه رایزنیهای فراکسیون اصولگرایان برای حمایت از کاندیدای ریاست جمهوری گفت: فراکسیون اصولگرایان هنوز به رویه مشخصی نرسیده است و به تناسب تکثر کاندیداهای متفاوت دارد که البته نظر ما فردی بین زاکانی،حداد عادل، لنکرانی و ابوترابیفرد است.

یاسر هاشمی: کاندیداتوری پدرم و آماده کردن اقلام تبلیغاتی کذب محض است

فارس: یاسر هاشمی در پاسخ به این سئوال که گفته می شود آیت الله هاشمی قصد ورود به عرصه انتخابات را دارد و حتی اقلام تبلیغاتی را نیز آماده کرده است، گفت: این گفته دروغ محض است .

ایلنا: عباس عبدی گفت: اینکه بعضی از افراد در تحلیلهای سیاسیشان می گویند تعدد کاندیداها نشانه‌ای از افزایش اختلافات در جناح اصولگراست، باید بگوییم تحلیلی ساده و سطحی است. این فعال اصلاح طلب در پاسخ به اینکه دلیل افزایش کاندیداها چیست، ابراز داشت: دلیل این امر را میتوان در دو چیز ارزیابی کرد؛ یک دلیل آن در این است که افراد با حضور در انتخابات میتوانند در دولت آینده و جناحشان به جایگاهی دست یابند و سهمی را از آن خود کنند و از دیگر سو، این امر میتواند در شکستن رای دیگر کاندیداها اثر داشته باشد و این امر موجب میشود که پیروز نهایی رای قاطعی نداشته باشد.

شریعتمداری: فقط به نفع خاتمی، هاشمی، ناطق و سید حسن کنار می روم

فارس : محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات گفت: من فقط با کاندیدا شدن آقایان خاتمی، هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری و حسن خمینی از رقابت‌ها کناره‌گیری می‌کنم.
 
فارس : محسن مهرعلیزاده عضو کابینه خاتمی در دولت اصلاح طلبان، با اشاره به تلاش اصلاح‌طلبان برای اجماع در انتخابات ریاست جمهوری آینده، اظهار داشت: اصل محور رای آوری و میزان اعتماد مردم به نامزدها است که آقای خاتمی با مشورتی که داشته‌اند بنده، عارف و جهانگیری را با ضرایب جزئی و نزدیک به هم برای کاندیداتوری مناسب دانسته‌ است. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا شما با آقایان عارف و جهانگیری دیداری داشته‌اید یا خیر، گفت: هر سه ما تاکنون دو جلسه مشترک داشته‌ایم اما جلسات دو نفره هم چندین بار داشته‌ایم.
 

اصغرزاده: خاتمی هنوز رای دادنش در انتخابات مجلس را نتوانسته برای بدنه توجیه کند

بهار: ابراهیم اصغرزاده از فعالان سیاسی اصلاح طلب گفت: راهی جز بازگشت اصلاح‌طلبان به قدرت نمی‌بینم و وقتی می‌گویم اصلاح‌طلبان باید به قدرت بازگردند دقیقا منظورم به‌چنگ آوردن آن با استفاده از مکانیسم‌های انتخاباتی و صندوق‌های رای است. اگر شرایط انتخابات ریاست‌جمهوری 92 به‌گونه‌ای باشد که موجب تخریب حیثیت اصلاح‌طلبانه‌مان شود نباید شرکت کنیم؛ به همین ‌دلیل هم وقتی برخی از دوستان ما می‌گویند برای بازگشت به قدرت می‌توانیم از یک نامزد اصلاح‌طلب با دوز صفر یا نامزد نیابتی محافظه‌کار استفاده کنیم به آن‌ها گفتم این کار به تولید مثل از طریق «رحم اجاره‌ای» می‌ماند. آقای خاتمی هنوز رای دادنش در انتخابات مجلس نهم در دماوند را نتوانسته برای بدنه اصلاح‌طلبان توجیه کند؛ وای به روزی که ابتکارات سیاسی‌اش نزد دوستانش توبه قلمداد شود.
 
کوهکن: به جای گزینه واحد به نظر واحد در ائتلاف پنجگانه می‌رسیم
 
تسنیم : محسن کوهکن دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس با بیان اینکه نمایندگان فعلی و ادوار مجلس ارتباط خوبی با باهنر دارند، اظهارداشت: نمایندگان به توانایی و مدیریت باهنر در مجلس اعتقاد دارند،حتی بنده بعنوان دبیر جامعه نمایندگان ادوار شاهد این موضوع هستم.  کوهکن درباره خروجی ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان و اینکه این گزینه چه زمانی اعلام خواهد شد، افزود: توافق خوبی بین اعضای پنچ گانه حاصل شده است و بنا بر این است تا قبل از ثبت نام و براساس نظرسنجی‌ها تصمیم نهایی اعلام شود. البته بعضی می گویند گزینه واحد نه؛ اما باید به نظر واحد دست یابیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی