تابستان نزدیک است ؛
کولرهاراآماده کنید!/از " شیشه " سی و ششم خبری نیست

آنقدر طبیعت را دستگاری کرده ایم که که هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست ! گاهی درختان هم گیج میشوند ، چون زمستانها برف نمیبارد ولی در بهاران شاهد برف و یخبندان هستیم ! " شیشه " های گناباد هم به اساطیر پیوسته است !

 

 garma

 

به گزارش صبح گناباد ، درست اوایل بهمن ماه 94 بود که شهرستان گناباد هوای خشک و گرم را تجربه کرد ، در روزهای پایانی اسفند ، اندکی باران بارید و در روزهای آغازین سال 95 ، در حالیکه بارندگیهای بجا و در مواردی بسیار شدید ،اکثر نقاط کشور را فرا گرفت ، میانگین سهم این شهرستان از این بارندگیها نیز بیش از 3 تا 4 میلیمتر نبود !

 

مردم این شهرستان در گذشته های نه چندان دور میدانستند که روزهای ششم ، شانزدهم ، بیست و ششم و سی و ششم باران خواهد بارید . عدد " شش " در همه اینها مشترک بود ، به همین دلیل میگفتند " شیشه " ششم ،شانزدهم ، و ..... ، آنها شیشه سی و ششم را شیشه خونی مینامیدند چون بارندگیهای شدید آن باعث جاری شدن سیلابهای سهمگین در این منطقه شده و چه بسا جان انسانها را میگرفت .

 

شیشه چهل و ششم هم " توت شویی " نام گرفته بود چون میزان کمی باران میبارید تا آثار بجا مانده از توتستانها را بشوید و شصت و ششم و هفتاد و ششم دیگر باران بسیار اندک بود که چندان به حساب نمی آمد.

 

بنظر میرسد داستان " شیشه " های گناباد هم به اساطیر پیوسته است ! پیش بینی 10 روزه آب و هوای شهرستان گناباد نشان میدهد که نه تنها از بارندگی شیشه سی و ششم خبری نیست ، بلکه روزهای پنجشنه و جمعه آینده شاهد گرمای 34 درجه ای در فصل بهار خواهیم بود . والله اعلم ، که داند بجز ذات پروردگار ، که فردا چه بازی کند روزگار .

 

با تمام تفاسیر پیشنهاد میکنیم وسایل خنک کننده را سرویس و آماده راه اندازی کنید تا حداقل بتوانید لختی بیارامید !

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی