مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور:
کهن‌ترین قنات دنیا در گناباد است

ghanat ghasabehمدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور گفت: قنات قصبه شهر گناباد به عنوان کهن‌ترین قنات دنیا و سرمنشأ قنات‌های یزد و کرمان است.

 

«ولی تیموری» در حاشیه بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهرستان گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، بیان کرد: نشاط اجتماعی مردم گناباد، مشارکت مقام‌های محلی در زمینه آبادانی، وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و وجود صنعت سفال در این شهرستان نشانگر پتانسیل بسیار بالای شهرستان گناباد در زمینه گردشگری است.

 

وی اظهار کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری متعدد و پتانسیل بالا امکان تبدیل شدن شهرستان گناباد به یک مقصد گردشگری جدید را فراهم کرده است و این موضوع در سیاست‌های کلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور هم نیز وجود دارد.

 

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور تصریح کرد: در سال‌های گذشته بازدیدها و سفرهای گردشگری بیشتر به نقطه‌های خاصی از کشور صورت می‌گرفته است که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در این خصوص سیاست توزیع سفرها به مناطق دیگر کشور برنامه‌‎ریزی کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان گناباد در مسیر جاده ترانزیتی و در نزدیکی کلان‌شهری مثل مشهد مقدس واقع شده است، می‌تواند تنوعی در بحث گردشگری نیز باشد.

 

تیموری همچنین گفت: ابنیه تاریخی و زیبای روستای ریاب گناباد معرف معماری اصیل ایرانی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی