روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد خبرداد
نشست هم اندیشی نماینده منتخب با جامعه دانشگاهی گناباد

نشست هم اندیشی نماینده منتخب شهرستان گناباد با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاههای گناباد ، مسئولین احرایی و برخی از چهره های جامعه پزشکی این شهرستان در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزارشد .

 

banaee

 

 

به گزارش صبح گناباد ، در این جلسه که حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه، مهندس بنایی نماینده منتخب در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نبی پور فرماندار، تنی چند از مسئولین، جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و برخی از چهره های جامعه پزشکی شهرستان حضور داشتند، دکتر مجتبی حسن زاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گناباد ضمن خوش آمد گویی و تبریک انتخاب بنایی به عنوان نماینده منتخب، حضور حماسی مردم ایران اسلامی را در انتخابات هفتم اسفند ماه برگ زرینی دیگر بر افتخارات ایران اسلامی و تجدید بیعت دوباره با منویات مقام معظم رهبری دانست.

 

دکتر حسن زاده در ادامه اظهار داشت: بالا بودن نسبت دانشجو به شهروند، شهرستان گناباد را به عنوان یک شهرستان دانشگاهی در کشور مطرح کرده است و این مسئله باعث نقطه قوت  گناباد در بین مجامع عمومی و علمی می باشد وی ادامه داد: این موضوع ضمن اینکه یک سری مزایایی برای شهرستان دارد مشکلاتی را نیز در پی دارد.

 

حسن زاده به تعدد مراکز آموزش عالی گناباد اشاره کرد و گفت: این مسئله در نگاه اول توسعه را بدنبال دارد اما تعدد و تکثر الزاما" به معنای توسعه و پیشرفت نیست وی افزود: آنچه که ملاک ارزیابی برای دانشگاه ها است کیفیت ارائه خدمات می باشد.

 

رئیس واحد گناباد خاطرنشان ساخت: کیفیت اتفاقی ایجاد نمی شود بلکه کیفیت ماحصل وجود اعضای هیات علمی متخصص، مجرب و متهدو کارآمد، امکانات و تجهیزات می باشد. که لازمه تاسیس یک دانشگاه است.

 

دکتر حسن زاده ابراز امیدواری کرد که مراکز اموزش عالی شهرستان ارتقاء را مدنظر قرار دهند و از موازی کاری بپرهیزند.

حسن زاده به بحث و موارد اشتغال زایی و حفظ مشاغل موجود، ایجاد بسترهای لازم برای جذب هیات علمی و فراهم نمودن زمینه اسکان این قشر در شهرستان و همچنین مشارکت دانشگاهیان در توسعه گناباد هم پرداخت.

 

دکتر حسن زاده از دانشگاه آزاد اسلامی گناباد با سابقه و فعالیت بیش از سی سال، به عنوان اولین و قدیمی ترین مرکز آموزش عالی گناباد یاد کرد و افزود: بر همگان کاملا" روشن و مبرهن است که دانشگاه آزاد اسلامی گناباد منشاء خدمات بسیاری در شهرستان و نقش بی بدیلی در ارتقاء اموزش عالی گناباد داشته است.

 

رئیس واحد گناباد ایجاد و تصویب 18 رشته آموزشی ( دو رشته در مقطع دکتری تخصصی، 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته در کارشناسی ) طی یک سال گذشته را هم یادآور شد.

 

حجت الاسلام صادقی نسب امام جمعه گناباد هم در سخنانی به سابقه خدمتی قبلی مهندس بنایی اشاره کرد و از وی به عنوان یک مدیر جهادی نام برد.

 

صادقی نسب ضرورت کمی و کیفی دانشگاه ها و مراکز آموزشی گناباد را خواستار شد و مشارکت جامعه دانشگاهی در توسعه و پیشرفت گناباد و استفاده از دیدگاه صاحب نظران در این زمینه شد.

 

امام جمعه گناباد توجه بیشتر به مبحث اشتغال و بیکاری بویژه در بین قشر تحصیل کرده، تاسیس شرکت های دانش بنیان و تقویت آن ها و توجه به بخش صنعت و معدن را از جمله اولویت های شهرستان دانست

 

نبی پور فرماندار گناباد هم در این جلسه به بحث دانشجو و گسترش دانشگاه ها که می بایستی تغییراتی در آن بوجود آید پرداخت.

 

وی به تکثر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که بدون زیر ساخت های لازم ایجاد شده اند هم اشاره کرد.

 

فرماندار گناباد امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد را در نوع خود بی نظیر دانست و خواستار هم افزایی، مشارکت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در توسعه شهرستان  شد.

 

مهندس بنایی نماینده منتخب مردم شهرستان های گناباد و بجستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سخنانی به حضور حداکثری مردم شهرستان های گناباد و بجستان در انتخابات هفم اسفندماه اشاره کرد و افزود: مردم یک حماسه ای ماندگار را آفریدند.

 

بنایی به سوابق  خدمتی چندین ساله خود در شهرستان اشاره کرد و خطاب به دانشگاهیان و مسئولین حاضر در نشست گفت: من با همه شما از نزدیک کار کرده ام و به خرد جمعی معتقد هستم.

 

نماینده منتخب مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از اساتید و دانشگاهیان به عنوان نخبگان شهرستان نام برد و گفت: مشکلات و دغدغه هایی که به آن ها پرداختید دغدغه های من نیز می باشد و لذا به حمایت و مشارکت همگی نیاز می باشد و با پشتوانه علمی و هم دلی بهتر می توان مشکلات را بر طرف کرد.


در این جلسه دکتر محمدپور، مومنی، موسوی زاده، پارسا و دکتر صادق پور به ترتیب نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی، پیام نور، مجتمع آموزش عالی، آموزشکده فنی پسران و جامعه پزشکی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات و مشکلات و مسائل حوزه ها و مجموعه های کاری خود پرداختند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی