در پی بارش تگرگ شدید رخ داد ،
خسارات سیل و تگرگ به مزارع زعفران گناباد+تصاویر

بارش تگرگ و جاری شدن سیل در روستاهای بخش کاخک شهرستان گناباد باعث وارد شدن خسارت به مزارع زعفران این بخش شد .

 sail94

 

به گزارش صبح گناباد ، شب گذشته در پی طوفان و رعد و برق ، بارش تگرگ در مناطق کوهستانی این شهرستان آغاز و باعث جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی مزارع زعفران گردید .

 

از آنجا که  برداشت زعفران از مزارع  آغاز شده است ، تگرگ و سیلاب باعث وارد شدن خسارات هنگفتی به این محصول استراتژیک شده است .

 

بر اساس گزارش‌های منتشره از سوی منابع محلی، از آنجا که نقطه تمرکز بارش تگرگ  روستاهای موسیرز، سنو، سرآسیاب بوده است ، مزارع این روستاها آسیب بیشتری دیده است علاوه بر آن سایر روستاهای بخش کاخک نیز دچار خسارت شده اند .

 

این وضعیت در حال رخ داده که طی سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی‌های بی‌سابقه و مستمر کلیه منابع درآمدی ساکنان روستاهای شهرستان گناباد از بین رفته و زعفران به عنوان مهمترین منبع درآمدی آنها نیز اکنون بر اثر بارندگی و سیل دچار خسارت شده است.

 sail942

 

تصاویر فوق که از سوی کاربران محلی گروه موسیرزی‌ها در تلگرام منتشر شده بخش‌هایي از این خسارت را نشان می‌دهد.

گزارشهای رسیده از سوی شاهدان عینی حاکی است که جریان سیلاب در رودخانه منتهی به پلیس راه گناباد که از مناطق بالا دستی ( سنو و توابع ) سرچشمه میگیرد ، تا ساعت 15 امروز ادامه داشته است که احتمالا بدلیل شکسته شدن بندسارهارهای این مسیر میباشد .

 

لازم به یاد آوری است که برآورد خسارات وارد شده از سوی مسئولان ذیربط در حال انجام است . با توجه به اینکه گل دهی زعفران در بخش کاخک از 94/8/15  آغاز شده و روند صعودی گرفته و در تاریخ 94/8/25 کاملا پایان می یابد ، روزهای جاری اوج برداشت این محصول بوده است ، بنابراین حجم خسارات بسیار زیاد پیش بینی میشود .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی