آيا تكميل باند دوم محور گناباد - مهنه نزدديك است ؟
جاده اي كه مرگ آفرين است

محور گناباد- تربت حيدريه ومشهد در گذشته به دليل بار ترافيکي سنگين وعرض کم ،  جاده «مرگ لقب»گرفته بود تا اين که از سمت جنوب استان نيز بخشي از باند دوم جاده گناباد تا کال شور زيرسازي و آسفالت شد ، اما در اين بين يک قطعه از باند دوم جاده مرگ هنوز بلاتکليف مانده است.

 

jade

گروه اعزامي خراسان رضوي/ جاده هاي منتهي به مشهد به ويژه محور گناباد- تربت حيدريه ومشهد در گذشته به دليل بار ترافيکي سنگين وعرض کم، همواره حادثه ساز بود واز اين رو جاده «مرگ لقب»گرفته بود تا اين که روزنامه خراسان از اواخر دهه ۷۰ با تهيه گزارش ها وانعکاس مطالب وگزارش هاي متعددي به ضرورت۲بانده کردن اين جاده پرداخت وموضوع توسعه آزاد راه وبزرگراه ها را دراستان خراسان رضوي دنبال کرد.

 

خوشبختانه با رويکرد مثبت مسئولان وهمراهي دولت ها در قالب پروژه هاي ۲بانده کردن مسير باغچه- تربت حيدريه- کمربندي تربت حيدريه وتربت حيدريه تا سه راهي مهنه در شهرستان مه ولات اين جاده پر تردد ۲بانده شد و آمار تصادفات خونين به حداقل ممکن رسيد ومديران وقت وزارت راه از خبرنگاران خواستند نام اين جاده را به محور «زندگي» تغيير دهند.از سمت جنوب استان نيز بخشي از باند دوم جاده گناباد تا کال شور زيرسازي و آسفالت شد ويکي دوسال است که زير بار ترافيک قرار دارد، اما در اين بين يک قطعه از باند دوم جاده مرگ هنوز بلاتکليف مانده است.

 

سابقه محور مرگ

 

جاده تربت حيدريه به گناباد در جنوب خراسان رضوي حدود 33 سال قبل به عنوان جاده آسيايي ساخته شد و اکنون روزانه بيش از ۴ هزار خودروي سواري از اين محور عبور مي‌کنند که اين آمار در ايام اوج به ۲ برابر هم مي رسد به طوري که سال ها به علت بالا بودن آمار سوانح رانندگي اين محوربه جاده مرگ مشهور شده بود اماايجاد باند دوم محور مهنه- گناباد حکايتي شده است براي تاخير وعده هاي عملي نشده! به عبارت ديگر اين محور مظهر وعده هاي عملي نشده است. هيچ يک از کارشناسان و مسئولان فکر نمي کردند يک پروژه چندين سال تاخير داشته باشد.

 

جالب است که هرچه روند عمليات راه سازي به سوي جنوب نزديک مي شود، روند آن نيز کندتر مي‌شود. انگار در راه سازي هم مانند شهر سازي شمال و جنوب داريم و محروميت ها هميشه در جنوب بروز مي‌کند، اما جنوب نشينان هم حق دارند از جاده امن برخوردار باشند.

 

فقط يک قطعه مانده است؟

 

عمليات راه سازي قطعه دوم از باند دوم محور گناباد-مهنه در جاده مرگ نيز در حوزه استحفاظي شهرستان گناباد تقريبا پايان يافته ولي حدود 35 کيلومتر ازقسمت باقي مانده از مسير که قسمت عمده آن در حوزه شهرستان مه ولات است به همان وضعيت نابه سامان رها شده و معلوم نيست بالاخره محور فيض آباد (سه راهي مهنه) تا گناباد چه زماني به بهره برداري خواهد رسيد. با نگاهي به پرونده پيگيري هاي روزنامه خراسان از يک دهه قبل درباره «جاده مرگ» با خيل وعده هاي عملي نشده روبه رو هستيم وگويا اين وعده ها پاياني ندارد. يک شهروند فيض آبادي مي گويد:

 

به جرات مي‌توان ادعا کرد آن چه با احداث باند دوم جاده از مشهد تا سه راهي مهنه و گناباد و حتي تا بيرجند انجام شده است مرهون گزارش ها و اطلاع رساني هاي «خراسان» به عنوان روزنامه مطالبه کننده حقوق مردم خراسان بوده است. وي مي افزايد: اما امروز مردم از اين محور، به عنوان اتوبان «تاخير» ياد مي کنند و هرگاه بخواهند از پروژه اي که خلف وعده مسئولان زياد باشد نام ببرند به عنوان مظهر وعده هاي عملي نشده اين محور را ذکر مي کنند! اين که تا چه زماني محور جنوب استان همچنان قرباني بگيرد و آسفالت سياه با خون مسافران رنگين شود معلوم نيست!

 

خطر در کمين

 

مشاهدات عيني خبرنگاران گروه اعزامي روزنامه به گناباد حاکي از آن است که در حوزه استحفاظي راه وشهرسازي اين شهرستان 35 کيلومتراز جاده گناباد تا مهنه ۲ بانده شده و 13 کيلومتر ديگر ازاين جاده در حوزه استحفاظي گناباد زير سازي آن انجام شده اما به دليل کمبود اعتبار عمليات تکميل محوروآسفالت آن متوقف مانده است. در مجموع هنوز پرونده جاده مرگ باز است ورانندگان با ترس ودلهره در اين جاده 2طرفه (مهنه تا کال شور) تردد مي کنند وحتي خودروي خبرنگاران اعزامي روز نامه خراسان که در مسير ۲ طرفه به سوي مهنه در حرکت بود با سبقت غير مجاز يک تريلي از مقابل وبي توجهي به خودروهاي سواري مواجه شد که هر لحظه ممکن بود اتفاق ناگواري بيفتد.

 

کارگاه شرکت راه سازي در مجاورت جاده گناباد که تعدادي ماشين آلات راه سازي در آن متوقف مانده تعطيل شده است و هيچ کس در اين محدوده ديده نمي شود. زير سازي هاي انجام شده بر اثر بارندگي ها شسته شده و آثار خوردگي در پل هاي سيماني اجراشده نيزمشاهده مي شود.در 5 کيلومتر اول محور از سمت مه ولات به گناباد نيز به احداث ۲ دهنه پل بزرگ ،(مربوط به ريل راه آهن و کال سرخ آباد )در جنوب روستاي مهنه نياز است همچنين چندين هکتار باغ پسته در مسير باند دوم واقع شده است که ظاهرا تملک نشده و به نظر مي رسد حداقل تا بعد از فصل برداشت پسته امکان باز گشايي اين مسير وجود نداشته باشد.

 

پيگيري فرمانداران گناباد ومه ولات

 

فرماندارگناباد هم در گفت وگو با گروه اعزامي خراسان با تاييد متوقف ماندن پروژه احداث باند دوم جاده مهنه – گناباد مي گويد :بخشي از اين جاده در محدوده گناباد زيرسازي شده وآماده آسفالت است اما متاسفانه به دليل شرايط مالي واختصاص نيافتن بودجه ومطالبات پيمانکار عمليات راه سازي متوقف شده است. موسي الرضا صائمي فرد مي افزايد: پيگيري هاي زيادي براي شروع مجدد پروژه انجام داده ايم ومنتظر اقدام حوزه راه سازي وزارت راه وشهرسازي هستيم.

 

فرماندار مه ولات هم درباره آخرين وضعيت باند دوم جاده فيض آباد گناباد مي گويد: پروژه قطعه اول باند برگشت سه راهي مهنه به گناباد به طول 35.5 کيلومتر از سال 89 اداره راه و شهرسازي به شرکت ره فرماي طوس به عنوان پيمانکار واگذار شده است. وي مي افزايد:با وجود پيگيري هاي مکرر اين فرمانداري از طرف مراجع استاني و نماينده مجلس، امسال اين پروژه25 درصد پيشرفت فيزيکي داشته و مدتي است عمليات احداث آن به علت تخصيص نيافتن اعتبار متوقف مانده است.«مسعود رنجبر» مي افزايد:

 

اين توقف علاوه براين که سبب وقوع تصادفات به علت ۲طرفه بودن مسير شده است از طرفي باعث شده ساير اقدامات انجام شده ازجمله پل ها و زير سازي ها در معرض فرسايش و تخريب باشد.وي تصريح مي کند: علاوه بر نابودي آن چه سرمايه ملي است هر روز شاهد حوادث ناگواري در اين مسير هستيم. بنابراين با پيگيري هاي به عمل آمده اميدواريم با تخصيص اعتبار، امسال عمليات اجرايي براي بهره برداري پروژه شروع شود.

 

 

پليس هم نگران است

 

 

فرمانده پليس راه شادمهر نيز در گفت وگو با خبر نگار ما مي گويد :اين محدوده بسيار پرخطر است و اگر تصادفي هم اتفاق بيفتد در بيشتر مواقع خسارات انساني را به دنبال دارد چرا که در صورت انحراف به چپ خطر برخورد با وسيله نقليه اي وجود دارد که از روبه رو حرکت مي کند.

 

سرهنگ خلوصي مي افزايد: اين محور راه دسترسي به استان خراسان جنوبي و سيستان و بلوچستان است وبه عنوان محوري ترانزيتي محسوب مي شود ولي متاسفانه با ۳۰ تا ۴۰ درصد پيشرفت فيزيکي اين قطعه از جاده رها شده و عمليات انجام شده نيز در حال استهلاک است.

 

نماينده مردم شهرستان هاي تربت حيدريه ،مه ولات و زاوه در مجلس نيزبا بيان اين که اين جاده مسير بسيار حساسي است مي افزايد: مسائل مالي به عنوان دليل تاخيراعلام شده ومتاسفانه کوتاهي صورت گرفته که به همين دليل به وزير راه نيز تذکر داده ايم .«ابوالقاسم خسروي» مي افزايد: آقاي رجايي نماينده گناباد نيز به جد پيگير آغاز مجدد عمليات باند دوم محورگناباد –فيض آباد است و مسئولان قول داده اند که اين مسير در سال 94 به پايان برسد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی