مسئولاني كه بايد پاسخگوي ملت باشند / رضا مقيمي كاخكي
آيا دكتر رجايي به مردم پاسخ خواهد داد ؟

يكي از رسالتهاي رسانه ، انتقال دغدغه هاي مردم به مسئولان و انتشار پاسخهاي آنان براي تنوير افكار عمومي است . مسئله اي كه بنظر ميرسد شايد بدليل خود سانسوري يا ساير ملاحظات آنگونه كه بايد به آن نپرداخته ايم .

 

rajaee

 

به گزارش صبح گناباد ، از آنجا كه شهرستان گناباد به عنوان يك شهر فرهنگي و با سابقه هزاران ساله در حوزه رسانه نيز سرآمد شهرهاي خراسان رضوي است ، مردم حق دارند از فعالان حوزه رسانه نيز انتظار بيشتري داشته باشند .

 

از سوي ديگر ، در نظام جمهوري اسلامي كسانيكه پستهاي مديريتي را بعهده دارند ، بر مردم نيستند ، بلكه از مردم و به نوعي خدمتگزار و خادم مردمند . امام راحل كه در آستانه سالگرد ارتحال آن سفركرده قرار داريم نيز خود را خادم مرم ميخواند ، آنجا كه ميگويد : " اگر به من خدمتگزار بگويند ، بهتر از اين است كه رهبر بگويند " .

 

تا كنون اشخاص محترمي به عنوان وكلاي مردم گناباد راهي بهارستان شدند و الحق والانصاف گامهاي موثري در راستاي توسعه كشور و شهرستان برداشته شد ، هرچند نتوانستند آنچه حق اين مردم بود را استيفا نمايند ولي دو عيب بزرگ در رفتار بعضي از آنها مشاهده شد كه عبارتند از :

 

1- عده اي بعد از شكست در انتخابات با مردم قهر كردند و رفتند و تا آنجا كه نه مردم و نه مسئولان از آنان خبري ندارند ، اينان حتي حاضر نشدند دانسته هاي خويش را براي پيش برد امور شهرستان به نماينده بعدي منتقل كنند و به قول معروف شايد ميخواستند از اين " اسرار اكبر " بعنوان " فوت داشگري " براي پيروزي در دور بعدي انتخابات استفاده كنند !

 

2- گروه ديگري نيز بعد از راي آوردن در انتخابات ، راهي بهارستان شدند و ديگر مردم از آنان بي خبر بودند ، شايد گذران اين چهارسال براي آنان مهم تر بود و ديگر مردم به فراموشي سپرده شدند .

 

درست است كه اولين وظيفه نماينده قانونگزاري است ولي مردم نيز براي دسترسي به مسئولان ارشد كشور چاره اي ندارند كه خواسته هايشان را از طريق نماينده شان مطرح نمايند .

 

شهرستان گناباد بدليل قرار گرفتن در حاشيه كوير بيشترين آسيب را از طريق خشكساليهاي پياپي ديده و در نتيجه بخش اعظم جوانان گناباد براي يافتن شغلي كه معيشتشان را تامين كند ، راهي ديارهاي ديگر شدند و همه سختي ها را به جان خريدند ، تا امروز روستاهايمان خالي از سكنه شده و جمعيتمان رشد منفي گرفته و در آستانه انقراض نسلي قرار بگيريم .

 

يقينا نمايندگان اسبق نيز در اين پروسه سهيمند ، آنان نبايد خودشان را ببخشند ، چون در دوراني وكالت مردم را بعهده گرفته بودند كه انواع مارك و دلار و ين و .... فوران ميكرد ، و دولتها براي ايجاد فرصتهاي شغلي ، خودشان پيشگام بودند . يقينا اگر در آنروزگار  بجاي روز مره گي و شعارهاي دهن پركن به فكر فرداي اين مردم بودند ، امروز پيرترين شهر ايران نبوديم !

 

 دكتر رجايي وارث طرحهاي بسيار بزرگ كلنگ خورده اي است كه شيرش را ديگران دوشيده اند ، پروژه سيمان ، فولاد كاويان و فرودگاه و راه آهن و جاده گناباد - دوغارون و ..... كه دولت بايد نصف اعتبارات يك سالش را بگذارد تا اين پروژه ها به سرانجام برسد .

 

در حاليكه بسياري از نمايندگان اسبق از رويارويي با رسانه ها گريزان بودند ، انتظار ميرود دكتر رجايي كه تا كنون حضور فعالي در عرصه هاي رسانه اي و صحن مجلس داشته است ، براي مردم بطور صريح و مستند روشن كند تا كنون چه گامهاي موثري براي ايجاد اشتغال ، جلوگيري از مهاجرت و توسعه شهرستان برداشته است ؟

 

 

نظرات   

 
-1 # saeed 1394-03-11 06:32
انشاا.. که ایشان به سوالات مردم پاسخگو باشند ولی من به شخصه دید خوبی نسب به عملکرد چند ساله ایشان ندارم؛

بنظر میرسد گناباد در مدت این سه سال که ایشان نماینده بود خیلی بیشتر از اینها پتانسیل پیشرفت داشت و می توانست در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و سایر حوزه ها پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

اما متاسفانه مردم گناباد این پیشرفت را کمتر احساس میکنند.

در سال 1316 گناباد یکی از 7 شهر خراسان بود زمانی که قائن و امثال آن هیچ گونه امکاناتی رانداشتند و در معادلات استان عددی به حساب نمی آمدند،

اما الان قائنات در بسیاری از زمینه ها از گناباد جلوتر رفته است. به امید فردایی آباد
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 
 
+5 # Guest 1394-03-11 08:52
مطلب بجا و درخوری است , به نکته خوبی اشاره کردید آقای مقیمی این حرف دل اکثر مردم این شهر است
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی