صفائي فرماندار گناباد:
40 میلیارد ريال برای زیرساختهاي شهرک شهرجو در گناباد هزینه شد

maskanفرماندار گناباد گفت: حدود 4میلیارد تومان برای ایجاد زیر ساختهاي شهرک شهرجو در گناباد هزینه شده است.

محمد صفايي  اظهار داشت: واگذاری زمین رایگان، پرداخت تسهیلات بدون سپرده گذاری وتامین زیر ساخت ها وظایفی بوده است که دولت در مورد طرح مسکن مهر داشته است.

وي افزود: دولت نسبت به این تعهدات عمل کرده است به طوریکه در کاخک و بیدخت مشکل زیر ساختی از قبیل آب ، برق ، گاز و تلفن وجود ندارد و حدود 4میلیارد تومان در شهرک شهر جو برای زیر ساخت این شهرک هزینه شده است.

وی ادامه داد: سیستم فاضلاب در شهرجو اجرا شده و منبع  2 هزار متر مکعبی برای تامین آب این شهرک نیز ساخته شده و قرار است که چهار شبانه روز آب خشویی که وقف آب شرب است برای تامین آب آن اختصاص داده شود.

صفايي گفت: قبل از سال 91در حوزه روستایی 2 هزار و 500 واحد مسکونی و 512 واحد مسکن مهر شهری واگذار شده است که از این تعداد 72 واحد به شکل انبوه ساز و 440 واحد به شکل خود مالک ساخته شده است.

فرماندار گناباد در خصوص مشکل انبوه سازان مسکن مهر نیز گفت: به دلیل اینکه واجدین شرایط مسکن مهر در گناباد زیاد نبودند واگذاری زمین به انبوه سازان دیر صورت گرفت همچنین مشکل تورم و گرانی در بخش فولاد و مصالح ساختمانی باعث گردید که در کل کشور برای پروژه مسکن مهر ایجاد مشکل شود.

وی مشکلات مدیریتی بعضی از تعاونی های مسکن مهر را مهم دانست گفت: آخرین زمین به مسکن مهر جهاد کشاورزی واگذار شد ولی این تعاونی با مدیریت خوب توانست جزء اولین تعاونی هایی باشد که در مدت 18 ماه واحد های مسکونی خود را تحویل مالکین دهد.

فرماندار گناباد گفت: در سال 1391 ،یک هزار واحد مسکن مهر روستایی و 513 واحد مسکن مهر شهری در شهرستان گناباد واگذار شد كه از واحدهای مسکن مهر شهری 274 مورد خود مالک و بقیه تعاوی هایی بوده اندکه بخشی از واحد ها را تحویل مالیکن داده اند.

وی افزود: تعاونی مسکن جهاد کشاورزی ،شرکت سایه مهر گستر، تعاونی بازاریان ،تعاونی جوانان بیدخت و تعاونی جوانان کاخک، شرکت هایی هستند که موفق شده اند بخشی از واحد های در دست ساخت خود راتحویل مالکین دهند.

صفایی اظهار اميدواري كرد که در شش ماهه اول سال بيش ا ز شش هزار واحد مسکن مهر شهری و 500 واحد مسکن روستایی ساخته شود.

منبع:مهر

نظرات   

 
0 # Guest 1392-01-07 17:15
چهل ميليارد تومان هم اگر هزينه كنيدكلوت و قبرستون چيزيش عوض نميشه البته دعا بجان دكتر مهديزاده هم يادتون نره !
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی