امام جمعه گناباد در یک مصاحبه اختصاصی با نامه ی گناباد
روی زمین کشوری مستقل تر از ایران وجودندارد

امام جمعه گناباد گفت : یکی از مهمترین شعارهای آرمانهای انقلاب اسلامی عبارت بود از استقلال ،آزادی  و جمهوری اسلامی که بحمدالله امروز زیر این آسمان و روی کره زمین ، کشوری مستقل تر از ایران  وجود ندارد.

emam jome

 

در آستانه ی  روز جمهوری اسلامی امام جمعه گناباد در یک مصاحبه اختصاصی با نامه ی گناباد دیدگاه  خود را در خصوص نظام جمهوری اسلامی  ،اهداف و دستاوردهای آن بیان کرد .

 

 

حجت الاسلام حسن صادقی گفت  : نظام دینی ما با رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی  و با خونهای پاک شهدا  و فدا کاریهای ایثار گران وصبر و مقاومت ملت سر بلند ایران به پیروزی رسید و مردم آگاه و خدا جوی  ایران در روز دو ازدهم  فروردین سال ۱۳۵۸ با رای  ۹۸  و دو دهم درصد که در نوع خود بی نظیر است به آن رای دادند.

 

 

وی ادامه داد : یکی از مهمترین شعارهای آرمانهای انقلاب اسلامی عبارت بود از استقلال ،آزادی  و جمهوری اسلامی که بحمدالله امروز زیر این آسمان و روی کره زمین کشوری روی زمین  مستقل تر از ایران  وجود ندارد  و همین طور آزادی و جمهوری  بودن به معنای واقعی و حق تعیین سرنوشت  نیز به یمن  این انقلاب  محقق گشت به طوریکه دست کم هر دوسال یک انتخابات برگزار می شود که نیاز به توضیح نیست.

 

 

خطیب جمعه گناباد در خصوص اسلامی بودن انقلاب اسلامی  ادامه داد : با کمال قاطعیت اعلان می کنیم در میان کشورهای مسلمان هیچ کشوری به پای ایران اسلامی در اجرایی کردن اسلام ناب نمی رسد. به عبارت دیگر اهداف انقلاب اسلامی دقیقا همان اهدافی است که رسول  خدا حضرت محمد (ص) پی گیری می نمود.

 

 

صادقی  با استناد  به  آیات قران ،دعوت مردم به خدا پرستی ،تربیت و تعلیم  ،برقراری عدالت ،حاکیمت ارزشها دینی و مبارزه با خرافات را از مهمترین  اهداف پیامبر دانست و گفت : انقلاب اسلامی ما نیز در راستای تحقق این اهداف حرکت می کند .

 

 

صادقی با اشاره به برخی از موفقیت های جمهوری اسلامی در تحقق اهداف پیامبراسلام  ادامه داد : اولین هدف پیامبر عبارت بود ازدعوت به عبادت  خدا و دوری  از طاغوت که تا حد زیادی نظام اسلامی برای تحقق این هدف با ترویج فرهنگ نماز گزاری، گسترش معنویت  اقامه نماز، ساخت مسجد ، بسترسازی برای تلاوت و  تفسیر قران و عمل به دستورات آن  و اهل بیت و احیای سنت های اسلامی از جمله اعتکاف ،جمعه وجماعات تعظیم شعایر عمره ، زیارت و متقابلا مبارزه با طاغوت ها و مستکبرین و حمایت از مظلومین  گامهای بلندی بر داشته است و ایران اکنون در راس کشورهای مخالف ظلم و زور قرار دارد .

 

 

وی ادامه داد: در مورد هدف دوم پیامبر که  تعلیم وتربیت است  انقلاب اسلامی توفیقات چشمگیری داشته است ؛ تربیت شهدای عالی مقام و ایثارگران ،تربیت مسوولان پاکدامن و پر تلاش و خدمتگزار و تربیت مردمی با ایمان  متحد و در صحنه، کار کوچکی نیست همنیطور تربیت اقشار  مختلف از جمله بسیجیان گرفته تا نیکو کارانی که در هیچ دوره ای  این همه توفیق بعد از صدر اسلام وجود نداشته باشد .

 

 

وی گفت : در رابطه با تعلیم نیز به  فضل خداوند کارنامه ی نظام اسلامی بسیار درخشان است و رتبه شانزدهم تولید علم در جهان را علیرغم همه مشکلات تحریم ها و توطئه ها بدست آورده است .

 

 

وی ادامه داد :در رابطه با هدف سوم که عدالت  باشد اگر چه ما مشکلات فراوانی داریم  اما در واقع عدالت اجتماعی در حد زیادی نسبت به قبل از انقلاب در سطح  رفاه وآسایش همگانی فراهم  گشته است البته مشکلات فراوان و زیادی داریم که امید است با اجرایی  کردن اقتصاد مقاومتی به تدریج حل شود .

 

 

وی ادامه داد : در مورد حاکمیت ارزشهای دین باید اعتراف کنم از نظر فرهنگی و سبک زندگی اسلامی مشکل داریم ولی موفقیت های نسبی و خوبی نیز داریم .

 

 

خطیب جمعه گناباد اضافه کرد :در رابطه با مبارزه با  خرافات  دست و پا گیر که مانع پیشرفت بود از قبیل  عدم تحصیل دختران به طور گسترده ،تعصبات شدید مذهبی که مانع وحدت می شد خوب عمل شد .

 


وی گفت : اختلاف طایفه ای و نژادی و اعتقاد به خرافات در سایه نظام جمهوری اسلامی به شدت ضعیف شد  که امروزه شاهد شکوفایی خوب  جامعه ایرانی هستیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی