كارشناس مسئول معاونت غذا وداروي دانشگاه علوم پزشكي گناباد ؛
فقر آهن و كلسيم با مصرف نان سبوس دار قابل درمان است

كارشناس مسئول معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي گناباد در حاشيه جلسه توجيهي نانوايان شهرستان گناباد گفت : در حال حاضر فقر آهن و كلسيم در كشور شايع است كه  اين نقص با مصرف نان حاوي سبوس جبران ميشود

 

ghaza

 

به گزارش صبح گناباد ، خانم مهندس حسيني روز دوشنبه با اشاره به اين نكته كه آرد مصرفي در خبازيها بايد حاوي 25 درصد سبوس باشد ، افزود : سبوس گندم در پيشگيري و درمان بسياري از بيماريه نقش اساسي دارد .

 

او در رابطه با خواص سبوس گندم گفت : سبوس حاوي فيبر زيادي است كه با جذب آب و افزايش حجم ، حركات روده را افزايش داده و از يبوست كه براي عده زيادي از مردم مشكل آفرين شده است ، جلوگيري ميكند . سبوس همچنين با افزايش حجم ، باعث ايجاد احساس سيري شده و در نتيجه باعث كاهش وزن و پيشگيري از چاقي ميشود .

 

اين كارشناس همچنين افزود : اولين عامل مرگ و مير در ايران ، بيماريهاي قلبي و عروقي است كه معمولا در نتيجه افزايش وزن نامتعارف و در نتيجه آن افزايش چربي و قند خون است كه فرد را براي ابتلا به بيماريهاي مختلف مثل بيماريهاي قلبي و عروقي و ساير بيماريهاي مزمن مستعد ميكند .

 

خانم حسيني در ادامه گفت : سبوس گندم جذب كلسترول را كاهش داده و همچنين از جذب قند جلوگيري و باعث كاهش چربي و قند خون ميشود .

 

اين كارشناس غذا و دارو با اشاره به نقش اسيد فيتيك در جلوگيري از جذب آهن و كلسيم و دفع آن از بدن ، به متصديان نانواييها توصيه كرد تا با عمل آوري صحيح خمير  ، اسيد فيتيك موجود در آنرا ازبين ببرند .

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی