فروش محصولات پتروشیمی در بورس شفافیت ایجاد می کند
مراقب رانت اطلاعاتي در بورس باشيد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن قیمت گذاری محصولات پتروشیمی در بورس گفت: قیمت گذاری محصولات تولیدی در صنایع پتروشیمی در بورس، باعث شفافیت در این موضوع می شود، البته باید مراقب بود تا برخی ها با استفاده از رانت های اطلاعاتی به این مسئله ورود نکنند.

doc-rajaee

 

 

به گزارش صبح گناباد ، محمد رجایی باغ سیائی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره مصوبه مجلس مبنی بر اینکه مبنای قیمت محصولات پتروشیمی توسط یا به دستور دولت تعیین شود، گفت: باید پذیرفت تعیین خوراک پتروشیمی ها یکی از مسائل اصلی و حساس در حوزه صنعت کشور محسوب می شود.


نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در این رابطه ادامه داد: قیمت پایین خوراک پتروشیمی ها در سال های گذشته باعث شد که سود زیادی عاید شرکت های پتروشیمی شود که مجلس برای جلوگیری از این رانت به این مسئله ورود کرد البته در آن مقطع خیلی ها عنوان کردند به دلیل ورود مجلس به موضوع تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها، بازار بورس با نوسان روبرو شده که اینگونه نبود.


این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید پذیرفت تنها بخشی از افت شاخص بورس به موضوع ورود مجلس به مسئله تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها ارتباط داشت و علت اصلی نزول شاخص بازار سرمایه به دلیل رشد کاذب و حبابی این شاخص در یک مقطع زمانی بود.


رجایی باغ سیائی گفت: بر اساس مصوبه  اخیر مجلس که در تبصره 2 بند الف ماده یک طرح اصلاح موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت آمده، در خرید محصولات پتروشیمی توسط یا به دستور دولت، قیمت بورس مبنای عمل است و یارانه مورد نظر دولت برای مصرف کنندگان داخلی در اختیار دستگاه ذیربط قرار می گیرد.


وی ادامه داد: قیمت گذاری محصولات صنعت پتروشیمی در بورس، باعث شفافیت در این موضوع می شود البته باید توجه داشت برخی ها با رانت های اطلاعاتی به این مسئله ورود نکنند.


این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها باید شرایط رقابت پذیری حفظ شود همچنین اگر دولت قصد پرداخت یارانه دارد باید با اتخاذ تدابیر مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده در این موضوع، یارانه را به شرکت های ذی ربط اختصاص دهد./

رصد خبري از سعيد گلچين

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی