كاش من هم يك افغاني بودم

خبری درسایت تسنیم نظرم را به خود جلب کرد وان هم بخشنامه صادره در آموزش وپرورش خراسان رضوی در موردعدم دریافت شهریه از دانش اموزان اتباع افغانی بود.

afghan student

 

 

علت این که این خبر مرا به تامل واداشت این بود که چرا باید فرزندان ما با استعداد بالای خدادادی وبازحمت وتلاش در مرکز اموزش استعدادهای درخشان شهرستان گناباد پدیرفته شوند وهیچ گونه حمایتی از این دانش اموزان نخبه که نمیشود که هیچ بلکه هرسال مجبوریم جهت ثبت نام فرزندان خود مبلغ پانصد وهشتاد هزار تومان شهریه پرداخت کنیم که این مبلغ برای افراد کارگری همچون بنده معادل پس انداز چهارماه حقوق بنده است وحال آموزش وپرورش استان ما بخشنامه صادر میکند که از اتباع افغانی شهریه دریافت نگردد .

واینجاست که می گویم ای کاش من هم یک افغانی بودم

متن خبر :

هدیه آموزشی دولت یازدهم به اتباع افغان/ دانش آموزان افغانی شهریه نمی دهند

در بخشنامه ای که امروز از سوی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل صادر شده ، تاکید شده است، با توجه به نامه دفتر ریاست جمهوری در مورد شهریه دانش آموزان اتباع خارجی و ضرورت بررسی بیشتر آن، فعلا از دریافت هر گونه وجهی از دانش آموزان اتباغ خارجی بابت ثبت نام در مدارس خودداری شود .

 

خلیل الله بابالو تاکید کرده است: تا تعیین تکلیف نهایی فقط به اخذ تعهد پرداخت از کسانی که واجد شرایط معافیت نیستند، اکتفا شود. بر اساس این بخشنامه، ادارات کل امور اتباع و مهاجرین استان، تنها مرجع صدور برگه آموزشی است و شرکت دانش آموزان اتباع خارجی در مسابقات رسمی ورزشی و فرهنگی منوط به نظر و تصویب کار گروه استان است. براساس برخی گزارش ها ، حدود ۸۰ درصد دانش آموزان خارجی در ایران، مهاجران افغان هستند.

علي جوانشيري

نظرات   

 
-1 # ahmad 1393-08-13 10:10
بخشنامه گفته دانش آموزان اتباع در مدرسه عادی بدون شهریه درس بخونند نه در تیزهوشان، طوری که من شنیدم 580 ت در تیزهوشان بابت کلاس اضافه هست

ضمنا در گناباد یک یا دو نفر بیشتر تیزهوش نداریم بهتره بگیم سخت کوش نه تیز هوش.

همشهری محترم پسر من در ملامظفردرس می خونه بدون شهریه شما هم می تونستی این کارو بکنی نه اینکه آرزو کنی افغانی باشی.
پاسخ | پاسخ با نقل قول | نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی