3میلیون زائر مهمان امام هشتم(ع)

index

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به این‌که 8000‌ دسته عزاداری تاکنون وارد مشهد مقدس شده‌ است، گفت: از ابتدای هفته تاکنون بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار زائر وارد مشهد مقدس شدند و پیش‌بینی می‌شود این تعداد به سه میلیون نفر برسد.

به گزارش صبح گناباد محمدحسن واحدی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به شکل‌گیری ستاد ویژه دهه آخر صفر به ریاست استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: این ستاد از دو ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرده و دارای 12 کارگروه ویژه برای خدمت‌رسانی است.

وی با اشاره به این‌که 186 پایگاه ایستگاه صلواتی در بین راه‌های مشهد مقدس دایر شده است، افزود: از این تعداد 86 ایستگاه دارای مکان خواب مناسب نیز هستند. برای این ایام 120 مدرسه در مشهد مقدس برای زائران پیاده پیش‌بینی شده است. واحدی با تاکید بر این‌که تاکنون 75 هزار نفر در مشهد مقدس اسکان پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: تا این لحظه بیش از 80 هزار زائر پیاده وارد مشهد مقدس شده‌اند و تا دو روز آینده نیز 30 هزار نفر دیگر از شهرستان‌های استان خراسان رضوی وارد مشهد مقدس می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی به ارائه غذای گرم از سوی سازمان حج و زیارت اشاره کرد و گفت: روزی بیش از 40 هزار وعده غذای گرم بین زائران پیاده توزیع می‌شود، استانداری خراسان رضوی بیش از 5.5 میلیارد تومان را برای خدمت‌رسانی بهتر اختصاص داده است.

 

انتهای خبر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی